AKTUALNOŚCI > Brodnica.net > Majówka na łowisku

W sobotę 2 maja br na Stawie Ceglana odbyły się zawody wędkarskie dla najmłodszych, tzw "Majówka". Udział wzięło 29 dzieci podzielonych na 3 kategorie wiekowe: do 8 lat - 7 dzieci, 8-12 lat - 9 i 12-16 lat - łącznie 13 uczestników. Zapisy rozpoczęły się o godzinie 8.30, o 9.30 dokonano losowania stanowisk, od 10.00 do 12.30 trwała rywalizacja. W kategorii najmłodszych wygrała Maria Słomińska rezultatem 885 pkt, drugi był Jakub Zulewski - 455 pkt, trzecia - Zosia
Wysocka - 430 pkt, czwarty - Bartek Sadowski - 330 pkt, piąty - Wiktor Labicki - 120 pkt, szósty - Karol Sontowski - 95 pkt i siódma - Oliwia Jabłońska - 5 pkt. W kategorii 8-12 lat zwycięzcą został Czarek Blandziński - 1200 pkt
Kolejne miejsca zajęli:
2. Mateusz Brzeziński - 975 pkt
3. Czarek Sadowski - 245 pkt
4. Konrad Karłowicz - 120 pkt
5. Damian Kaźmierczyk - 95 pkt
6. Mateusz Paul - 65 pkt
Wśród najstarszych wygrał Dominik Bogacki - 1175 pkt, drugi był Karol Malinowski - 445 pkt, trzeci - Jakub Śliwiński - 420 pkt, dalsze miejsca: Jakub Pankowski - 375 pkt, Jakub Kucharczyk - 315 pkt, Łukasz Słupski - 140 pkt.
Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach wiekowych otrzymali puchary, dodatkowo do 3 miejsca włącznie - medale i do 6 miejsca - dyplomy, wszystkie dzieci zostały obdarowane skromnymi upominkami, były też wafelki w czekoladzie i pyszne napoje. Całe zawody przebiegły bez zakłóceń, jedynie pogoda była trochę kapryśna, co prawda nie padał deszcz, ale momentami chłodny wiatr dawał o sobie znać. Organizatorem „Majówki” było tradycyjnie Koło Miejskie PZW w Brodnicy.

źródło: nadesłane

Dodano/zmodyfikowano: 05.05.2015, 11:03 , Komentarzy: 2, wyświetleń: 1166