AKTUALNOŚCI > Brodnica.net > Potańc na rynku w Górznie

W odpowiedzi na liczne zapytania i propozycje za strony mieszkańców zapraszamy Państwa na "POTAŃC" (potańcówkę) na rynku w Górznie. Kiedy? 15 lipca, od 18.30 do 21.30.

Kto potańc poprowadzi? Grupa "n obrotów"
Grupa "n obrotów" to pasjonaci tańców tradycyjnych, nierzadko mocno wirowych. Fascynują ich muzyczno-­taneczne tradycje północnej Polski oraz krajów, w których taniec polski przed wiekami się zadomowił w szczególności Szwecji i Francji. Wędrują w poszukiwaniu dawnych mistrzów tańca, gry i śpiewu. Sami też nie tylko tańczą, ale i muzykują. Regularnie prowadzą w Toruniu otwarte na wszystkich amatorów tańca zabawy taneczne, czyli potańcówki.

Kto grać będzie? Zespół: Agregandado
To toruński ensamble instrumentalny, który wyłonił się z poniedziałkowych Sesji Melodii Tanecznych Tradycyjnie, organizowanych przez grupę “n obrotów". Muzycy grają do tańców szwedzkich, polskich oraz ogólnie pojętego balfolku. Na brzmienie Agregandado składają się smyczki w towarzystwie instrumentów dętych.

A potańc to?
To zabawa taneczna z repertuarem muzyczno-tanecznym wywodzącym się z dawniejszej tradycji polskiej wsi, ale również z kultury szwedzkiej, francuskiej i różnych zakątków Europy. W repertuarze wieczoru znajdą się tradycyjne tańce w parach, kole czy korowodzie. W trakcie potańcu n-obrotowi tancerze poprowadzą niezbędny instruktaż taneczny, aby każdy chętny do tanecznej zabawy poznał jej prawidła.

informacja nadesłana

Dodano/zmodyfikowano: 14.07.2017, 16:25 , Komentarzy: 0, wyświetleń: 3045

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.