AKTUALNOŚCI > Urząd Miejski > Zamek krzyżacki - idea krucjat a architektura

Burmistrz Brodnicy - Jarosław Radacz, dyrektor Muzeum w Brodnicy - Marian Marciniak prezes Towarzystwa Przyjaciół Muzeum - Tadeusz Lewandowski mają zaszczyt zaprosić na prelekcję dra Kazimierza Pospiesznego pt. "Zamek krzyżacki w Malborku i zamki "klasyczne" w Prusach w późnym średniowieczu - idea krucjat a architektura", która odbędzie się w piątek, 15 września 2017 r. o godz. 18.30 w Pałacu Anny Wazówny. Prelekcja dotyczyć będzie zamków konwentualnych, rozumianych szerzej, jako monumentalne budowle obronne z wielkimi oknami, w których treści symboliczne, jak idea krucjatowa, wysunięte zostały na pierwszy plan. Najlepszym przykładem tego rodzaju budowli jest zamek wielkiego mistrza w Malborku oraz "klasyczne", regularne zamki komturskie, zbudowane w Prusach krzyżackichw XIV w., takie jak w Brodnicy. Zadanie dofinansowane ze środków Gminy Miasta Brodnica.

źródło: Urząd Miejski

Dodano/zmodyfikowano: 11.09.2017, 13:06 , Komentarzy: 4, wyświetleń: 458

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.
Jak do tej pory to M. dodawał tylko swoje trzy grosze do prelekcji innych. Niechby za te pieniądze połatali chociaż trochę mur miejski. Przy parkingu koło pałacu zasłonili chojakami, za które "element" chodzi za swoją potrzebą i śmierdzi.
Dodany 12.09.2017, 21:19 przez na-stole
każdemu kto przyjdzie na taką prelekcję należałoby herbatę i ciastka dać... ech.. nie ma na co kasy miasto wyrzucać
Dodany 12.09.2017, 10:05 przez aswq
Nie , podatniku. Marciniaka mamy na stole, na codzień .
Dodany 11.09.2017, 22:38 przez jula
Nie rozumiem dlaczego za takie standardowe prelekcje trzeba płacić obcym prelegentom. To już p. Marciniak nie może w ramach swojego wykształcenia i swojej pensji sam poczytać i nam wyłożyć?
Dodany 11.09.2017, 18:23 przez podatnik