AKTUALNOŚCI > KPP Brodnica > Pijani kierowcy jednośladów

Brodniccy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej motocyklistę, który prowadził pojazd mając prawie promil alkoholu w organizmie. Mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. 33-latkowi za popełnione przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna odpowie również za jazdę motocyklem bez uprawnień.
Wczoraj (12.09.) krótko po godz. 17.00 brodniccy policjanci ruchu drogowego, przy ul. Okrężnej w Brodnicy, zatrzymali do kontroli drogowej motocyklistę. Kierowca motocykla nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Funkcjonariusze poddali go badaniu alkotestem, po czym okazało się, że jest pijany. 33-latek miał prawie promil alkoholu w organizmie. Mieszkaniec podbrodnickiej miejscowości został zatrzymany i przetransportowany do brodnickiej komendy, gdzie po wszystkich czynnościach został zwolniony do miejsca zamieszkania. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna odpowie również za prowadzenie pojazdu bez uprawnień.

500 złotych mandatu, będzie musiał zapłacić 32-letni rowerzysta, który jechał rowerem mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany do kontroli drogowej na terenie gminy Bobrowo, przez patrol dzielnicowych.
Wczoraj (12.09.) około godz. 17.30 dzielnicowi z Brodnicy patrolując teren gminy Bobrowo, zatrzymali do kontroli drogowej rowerzystę. W trakcie zatrzymania policjanci widzieli, że rowerzysta ma problemy z poruszaniem się. Funkcjonariusze poddali 32-latka badaniu alkotestem, po czym okazało się, że ma on ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Cyklista został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 złotych. Dzielnicowi zakazali mężczyźnie dalszej jazdy rowerem.
źródło: KPP Brodnica

Dodano/zmodyfikowano: 13.09.2017, 12:02 , Komentarzy: 1, wyświetleń: 308

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.
A co z tymi, którzy popisują się decybelami w centrum miasta? Odpowiedni miernik chyba Policja ma, czy jeszcze nie?
Dodany 14.09.2017, 00:07 przez ola