AKTUALNOŚCI > Starostwo Powiatowe > Program wyrównywania różnic między regionami III

PCPR w Brodnicy informuje, iż Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w Toruniu zaprasza do uczestnictwa w realizacji "Programu wyrównywania różnic między regionami III".
Obszary programu, które będą realizowane w 2018 r.:
1) obszar B – likwidacja barier w urzędach, placówkach edukacyjnych lub środowiskowych domach samopomocy, w zakresie umożliwienia osobom niepełnosprawnym poruszania się i komunikowania
2) obszar C – tworzenie spółdzielni socjalnych osób prawnych,
3) obszar D – likwidacja barier transportowych,
4) obszar E – dofinansowanie wymaganego wkładu własnego w projektach dotyczących aktywizacji i/lub integracji osób niepełnosprawnych,
5) obszar F – tworzenie warsztatów terapii zajęciowej;
6) obszar G - skierowanie do powiatów poza algorytmem dodatkowych środków na finansowanie zadań ustawowych dotyczących rehabilitacji zawodowej osób niepełnosprawnych.

Wnioski w ramach obszarów: B, C, D, F i G należy składać w siedzibie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Brodnicy ul. Mickiewicza 1 w Brodnicy w terminie do dnia 31.01.2018r.
W przypadku obszaru E programu projektodawca składa wniosek bezpośrednio do właściwego Oddziału PFRON do dnia 30 listopada 2018r.
Procedura realizacji programu wraz z obowiązującymi drukami jest dostępna na stronie internetowej Funduszu www.pfron.org.pl w zakładce: Programy i zadania PFRON/ Program wyrównywania różnic miedzy regionami III w 2018 roku, oraz na stronie internetowej www.pcpr-brodnica@wp.pl w zakładce "Program Wyrównywania Różnic Miedzy Regionami III".
Informacje można uzyskać również w PCPR w Brodnicy pok. nr. 1 pod nr tel. 056 498 47 69.

Maria Oryszczak, rzecznik prasowy Starostwo Powiatowe w Brodnicy

źródło: Starostwo Powiatowe

Dodano/zmodyfikowano: 14.11.2017, 12:05 , Komentarzy: 0, wyświetleń: 428

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.