AKTUALNOŚCI > KPP Brodnica > Niewybuch znaleziony podczas prac ziemnych

Niewybuchy najprawdopodobniej z czasów II Wojny Światowej zostały odnalezione w miejscowości Małe Leźno, w powiecie brodnickim, w trakcie prac ziemnych. Policjanci zabezpieczyli teren do czasu przyjazdu wojskowych saperów.
Wczoraj (13.11.) dyżurny brodnickiej Policji otrzymał informację, że w miejscowości Małe Leżno w trakcie prac ziemnych znaleziono niewybuchy. Mundurowi natychmiast pojechali na miejsce. Tam wstępnie ustalili, że właściciel prywatnej posesji, podczas prac ziemnych ujawnił przedmiot przypominający granat moździerzowy i pocisk najprawdopodobniej z okresu II Wojny Światowej. Policjanci do dzisiejszego ranka (14.11.) zabezpieczali miejsce zdarzenia do czasu przyjazdu saperów, a następnie przekazali znalezisko żołnierzom z Chełmna.
Policjanci przypominają, że niewybuchy są bardzo niebezpieczne. Wydobywanie ich lub przemieszczanie grozi kalectwem, a nawet śmiercią. W każdym przypadku ujawnienia przedmiotu przypominającego niewybuch należy natychmiast skontaktować się z najbliższą jednostką Policji. Nie wolno dotykać niebezpiecznego znaleziska.

źródło: KPP Brodnica

Dodano/zmodyfikowano: 14.11.2017, 12:06 , Komentarzy: 0, wyświetleń: 2963

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.