Wolne miejsca na banery wyborcze

AKTUALNOŚCI > Starostwo Powiatowe > Akademia Czytania Bajek

1 grudnia br. w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Brodnicy przy ul. Karbowskiej gościły dzieci z Przedszkola nr 8 oraz Szkoły Podstawowej nr 2.
Dziecięca Akademia Czytania Bajek z CKZiU, działająca pod kierunkiem nauczycieli CKZiU: Elżbiety Gacy oraz Justyny i Krzysztofa Bartoszewskich, zaprosiła dzieci na inscenizację bajki "O Królewnie Śnieżce i krasnoludkach".

Po spektaklu dzieci bawiły się wraz z bohaterami bajki – jakby na weselu królewny Śnieżki z królewiczem.
- Pomysł przedsięwzięcia – integrującego młodzież oraz 4 i 6- latków - zrodził się z potrzeby propagowania książek i czytelnictwa. Organizatorom zależało na tym, by książka stała się przyjacielem dzieci i jak najczęściej zwyciężała w rywalizacji z telewizorem i komputerem- informuje Barbara Stefańska.

W inscenizacji bajki wystąpili uczniowie CKZiU: Natalia Żurańska, Aleksandra Pilewska, Zuzanna Melkowska, Paulina Steinborn, Jowita Węgielewska, Laura Kossakowska, Piotr Filipski, Kacper Skowroński, Karol Małkowski, Igor Wierzchołowski, Igor Łaska, Arian Prusak, Jakub Czerwiński oraz Kacper Gutowski.

W spotkaniu uczestniczył starosta Piotr Boiński, który przybył z koszem cukierków dla dzieci. Wśród gości byli również: Stanisław Czajkowski, Naczelnik Wydziału Oświaty, Edukacji i Sportu, Ewa Hekert, Dyrektor Przedszkola nr 8, wicedyrektorzy CKZiU: Alicja Wiśniewska, Violetta Sternicka-Twarogowska i Jarosław Hiszpański.

Maria Oryszczak, rzecznik prasowy Starostwo Powiatowe w Brodnicy

źródło: Starostwo Powiatowe

Dodano/zmodyfikowano: 05.12.2017, 17:56 , Komentarzy: 0, wyświetleń: 730

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.