baner Mieszkanie

AKTUALNOŚCI > Kontakt Brodnica.net > Basen w ogrodzie – ile to kosztuje?

Zmieniający się klimat, jak twierdzą specjaliści, powoduje wzrost letnich temperatur w naszym kraju. Nieprzyzwyczajeni do kilkudziesięciu stopni na termometrze szukamy ochłody. Popularność zyskuje montowana w domu klimatyzacja, która do niedawna była dobrem luksusowym, czy lodówki z kostkarką, produkujące lód na zawołanie. Jednym z elementów, który ma pomóc w schłodzeniu się w upalne dni, jest basen ogrodowy. Baseny dziś stały się bardzo popularne dzięki choćby różnorodności modeli i cen. Nie wszyscy muszą na stałe instalować basen w ogrodzie, wykonując kosztowny remont. Zakup rozkładanego zbiornika sprawdzi się wszędzie tam, gdzie chcemy w ekonomiczny sposób zapewnić sobie ten luksus na własnej działce.

Basen tymczasowy
Jak wspomnieliśmy powyżej, w sklepach można spotkać modele basenów rozkładanych. Zacznijmy od najpopularniejszej i najtańszej wersji. Jest ona co prawda przeznaczona przede wszystkim dla dzieci, jednak sprawdza się w każdym niemal miejscu. Mowa o zbiornikach dmuchanych, które kupimy o różnej pojemności i wielkości już od kilkudziesięciu złotych.
Opisana powyżej propozycja to nie profesjonalny basen, a rodzaj miejsca do schłodzenia się, czy zabawy. Poszukując nieco bardziej uniwersalnych rozwiązań, warto zwrócić uwagę na baseny rozkładane, oparte o specjalnie przygotowywane konstrukcje. Cena zbiornika zaczyna się od kilkuset złotych. Warto, wykorzystując choćby pożyczki przez Internet wybrać model większy, który umożliwi zanurzenie się w wodzie również osobie dorosłej.

Basen na stałe
Osoby, które dysponują odpowiednim rozmiarem działki, mogą zdecydować się na zamontowanie basenu na stałe. Konstrukcja, wykonywana przez specjalistyczne firmy, osadzona jest w przygotowanym wykopie. Charakteryzuje się bardzo wysoką odpornością oraz dowolnym rozmiarem. Korzystając z pożyczki przez Internet, można zapewnić sobie namiastkę prawdziwego aquaparku, projektując i wykonując basen o dużych rozmiarach i zróżnicowanej głębokości.
Zbiorniki tego rodzaju wymagają budżetu na poziomie minimum kilku tysięcy złotych. Przede wszystkim liczy się materiał, z jakiego zostaną wykonane. Musi być odpowiedniej jakości, aby zapewniać maksymalną szczelność i ułatwiać utrzymanie czystości. Dzięki pochyleniu dna zyskamy różną głębokość, co pozwoli na korzystanie z wodnej rozrywki zarówno przez dzieci, jak i dorosłych.

Basenowy osprzęt
Sam zbiornik to nie wszystko. Powinniśmy zadbać o jego odpowiednie wyposażenie. Aby utrzymać czystość wody, musimy zainwestować w nowoczesne systemy filtracyjne. Korzystając z pożyczki przez Internet, możemy zakupić urządzenia, których praca oczyści zbiornik z wszelkich zabrudzeń, włącznie z nieczystościami pochodzenia roślinnego.
Niezbędny jest także specjalny pokrowiec basenowy, który powinniśmy rozkładać po zakończeniu korzystania ze zbiornika. Dzięki niemu w wodzie nie będą pływać liście, odpadki naniesione przez wiatr, które skutecznie pogarszają stan higieniczny zbiornika. Warto pamiętać, iż zaniechanie podstawowych zabiegów pielęgnacyjnych we własnym basenie, może prowadzić do rozwoju w wodzie szkodliwych bakterii, dlatego też tak istotne jest zaopatrzenie się w niezbędny osprzęt.

Basen w domu to dziś niemal standard. Dzięki nowoczesnym produktom nie musimy prowadzić skomplikowanych prac remontowych, przygotowując grunt do osadzenia zbiornika. Wystarczy w miarę równa powierzchnia, aby w ciągu kilku chwil cieszyć się kąpielami wodnymi we własnym ogrodzie.

artykuł sponsorowany

źródło: Informacja przesłana zgodnie z zasadami obowiązującymi w dziale KONTAKT BRODNICA.NET

Dodano/zmodyfikowano: 11.06.2019, 12:39 , Komentarzy: 2, wyświetleń: 1421

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.
To podaj teraz pełną obsługę , ph wody, chlorowanie ,antyglon,czyszczenie bla bla takie tam
Dodany 14.06.2019, 11:08 przez pełzajacy