AKTUALNOŚCI > Starostwo Powiatowe > Delegaci organizacji pozarządowych

Przedstawiciele organizacji pozarządowych działających w powiecie brodnickim wybrali reprezentantów do Sejmiku Organizacji Pozarządowych Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Spotkanie wyborcze odbyło się 28 listopada w Zakładzie Aktywności Zawodowej w Brodnicy.
W tej kadencji w Sejmiku Organizacji Pozarządowych organizacje z naszego powiatu reprezentować będzie Paweł Kubicz z Ochotniczej Straży Pożarnej w Górznie, który do pełnienia mandatu delegata został wybrany jednogłośnie. Stałym zastępcą delegata, również jednogłośnie, wybrano Joannę Rumińską z Fundacji Przedsiębiorczości "Synergia" w Brodnicy.
Sejmik Organizacji Pozarządowych Województwa Kujawsko-Pomorskiego jest reprezentacją organizacji pozarządowych realizujących swoje zadania statutowe ze sfery zadań publicznych na terenie Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Celem Sejmiku jest wspieranie rozwoju społeczeństwa obywatelskiego i konsolidacja sektora pozarządowego oraz angażowanie w życie publiczne wszystkich jego podmiotów. Sejmik ma także na celu wypracowywanie propozycji rozwiązań z zakresu wspierania społeczeństwa obywatelskiego, monitorowanie procesu ich wdrażania oraz tworzenie i utrzymywanie sprawnego systemu komunikacji pomiędzy organizacjami działającymi na terenie Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

źródło: Starostwo Powiatowe

Dodano/zmodyfikowano: 05.12.2018, 08:40 , Komentarzy: 0, wyświetleń: 278

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.