AKTUALNOŚCI > Starostwo Powiatowe > Dokarmiajmy ptaki zimą

Dla wróbli, mazurków, sikorek, dzięciołów, kawek, gawronów, kosów, kwiczołów i wielu innych gatunków ptaków zima to okres trudny do przetrwania. Pomóc w tym mogą przygotowani i świadomi ludzie. Kształtowaniu tej świadomości służą projekty edukacyjne.
"Dokarmiamy ptaki zimą" to jeden z takich projektów, który realizowany jest w Szkole Podstawowej Specjalnej w Brodnicy. W jego ramach w kl. I-III odbyły się warsztaty z udziałem przedstawicieli Górznieńsko-Lidzbarskiego Parku Krajobrazowego - Barbary Beszczyńskiej i Tomasza Górnego. Barbara Beszczyńska przedstawiła uczniom prezentację multimedialną na temat dokarmiania ptaków zimą i opowiedziała ciekawostki dotyczące ptasiego życia. Uczestnicy warsztatów byli bardzo zainteresowani tematem i zadawali wiele ciekawych pytań.
Tomasz Górny podarował uczniom karmik i pokarm dla ptaków w celu założenia "ptasiej stołówki" na parapecie za oknem klasy. Dzięki temu uczniowie będą całą zimę systematycznie dokarmiać i obserwować ptaki. Organizatorką projektu "Dokarmiajmy ptaki zimą" jest Bożena Smoła.

źródło: Starostwo Powiatowe

Dodano/zmodyfikowano: 10.12.2018, 10:41 , Komentarzy: 2, wyświetleń: 231

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.
Masz Jola rację. Porządku wokół Bramy Chełmińskiej mógłby dopilnować personel Muzeum, który wyłazi z bramy na papierosa. Ale baby tylko kopcą i g... ich cała reszta obchodzi. Podatnik płaci.
Dodany 29.12.2018, 01:40 przez Marcin
Dokarmiaj ptaki,ale nie wysypuj ziarna ludziom pod nogi,tak jak robi to jakiś uparty typ, który non stop sypie ziarno na środku przejścia pod bramą chełmińską,a potem stada gołębi obsry... wszystko wokół.
Dodany 10.12.2018, 12:43 przez Jola