AKTUALNOŚCI > KPP Brodnica > Kierowca z trzema promilami

Do policyjnego aresztu w Brodnicy, trafił wczoraj (30.12.) 58-letni mężczyzna, który kierował samochodem mając 3 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna już stracił uprawnienia do kierowania pojazdami. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.
Wczoraj (30.12.) około godz. 17.00 brodniccy policjanci otrzymali zgłoszenie, że pojazdem audi z miejscowości Gutowo w kierunku Brodnicy jedzie prawdopodobnie pijany kierowca. Dyżurny natychmiast wysłał tam patrol policjantów ruchu drogowego. Funkcjonariusze w miejscowości Łaszewo zatrzymali do kontroli opisany w zgłoszeniu samochód. Za kierownicą auta siedział 58-letni mieszkaniec Gdańska, który nie wiedział nawet, gdzie się znajduje. Po badaniu alkotestem okazało się, że mężczyzna jest pijany. Miał 3 promile alkoholu w organizmie. Kierowca trafił do policyjnego aresztu w Brodnicy. Funkcjonariusze zatrzymali mu uprawnienia do kierowania pojazdami, a jego auto trafiło na parking strzeżony. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Brodnica

Dodano/zmodyfikowano: 31.12.2018, 16:08 , Komentarzy: 2, wyświetleń: 1606

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.
Za jazdę po pijaku - kasacja pojazdu na koszt pijaczka. Za 2...3 miesiące mordercy za kołkiem by zniknęli. Proste, ale posłowie muszą mieć jaja.
Dodany 01.01.2019, 17:43 przez Wacław S.
Ciągle "ile grozi". A ile dostali? Bez publikowania wysokości kar nie ma działania odstraszającego. Chyba, że sądy chcą ukryć śmieszne kary.
Dodany 31.12.2018, 22:00 przez lipa