baner Szkolenia

AKTUALNOŚCI > Starostwo Powiatowe > Na staż do Portugalii

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego od trzech lat realizuje projekty stażów zagranicznych dla uczniów techników. W ramach jednego z projektów 10 lutego br. grupa uczniów Technikum Informatycznego z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Brodnicy poleciała do Portugalii na trzytygodniowy staż zawodowy.
- W efekcie przygotowania do wyjazdu i pobytu za granicą uczniowie zwiększają swoje kompetencje w zakresie posługiwania się językiem angielskim, zdobywają unikalne doświadczenia pracy w międzynarodowych zespołach, podnoszą kompetencje społeczne, a także otrzymują dokument Europass Mobilność, zawierający informacje na temat wiedzy i kwalifikacji nabytych w innym kraju europejskim, a więc ważny dla osób starających się o pracę - wyjaśnia Barbara Stefańska, nauczycielka z CKZiU.
We wrześniu 2018 r. CKZiU w Brodnicy przystąpiło do realizacji trzeciego już projektu Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój o nazwie "Praktyka najlepszą nauką! - europejskie staże zawodowe". Projekt jest finansowany w całości ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego i realizowany w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 (POWER). Skierowany jest do 66 uczniów CKZiU w wieku 16-18 lat, kształcących się w zawodach: technik informatyk, technik żywienia i usług gastronomicznych, technik logistyk, technik mechatronik.
10 lutego br. grupa uczniów Technikum Informatycznego pod opieką anglisty - Marka Betlejewskiego poleciała na staż do Portugalii. Natomiast z Hiszpanii powrócili uczniowie Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych.

Na zdjęciu uczniowie wraz z dyrektorem CKZiU - Jackiem Gniadkowskim (w górnym rzędzie z prawej), koordynatorem staży - Mirosławem Wołojewiczem (od lewej) i opiekunem Markiem Betlejewskim.

źródło: Starostwo Powiatowe

Dodano/zmodyfikowano: 11.02.2019, 16:05 , Komentarzy: 0, wyświetleń: 286

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.