MOJA Szkolenia

AKTUALNOŚCI > Urząd Miejski > Samorząd przygotowuje się do strajku nauczycieli

Brodnicki samorząd przygotowuje się na zapowiadany na 8 kwietnia strajk nauczycieli. Problemem przygotowania szkół do zapewnienia opieki uczniom w czasie ewentualnej przerwy w prowadzeniu zajęć dydaktycznych zajęto się podczas spotkań kierownika Biura Oświaty Urzędu Miejskiego w Brodnicy z dyrektorami szkół. Takie spotkania odbyły się dwukrotnie. Decyzja o przystąpieniu do strajku jest suwerenną decyzją nauczycieli. Z opinii dyrektorów szkół wynika, że są w stanie zapewnić opiekę uczniom, jeżeli nauczyciele w ich szkole podejmą decyzję o przystąpieniu do strajku. Zmiana organizacji pracy szkół w sytuacji strajku nie powinna utrudnić rodzicom wykonywania obowiązków zawodowych. Organ prowadzący na bieżąco monitoruje sytuację w podległych mu jednostkach oświatowych i w razie potrzeby jest gotowy podjąć odpowiednie działania. Obowiązek zapewnienia bezpieczeństwa i opieki nad dziećmi przebywającymi w szkole czy przedszkolu jest ustawowym obowiązkiem dyrektorów tych szkół, w tym także w sytuacji strajku nauczycieli. Realizacja przepisów związanych z przeprowadzeniem egzaminów leży w gestii Ministra Edukacji, który przygotował w tej sprawie rozporządzenie dostępne na stronie MEN. Dyrektorzy są zobowiązani do stosowania przepisów MEN i CKE. Realizacja zadań związanych z organizacją egzaminów nie wiąże się z ich "przeniesieniem" do innych szkół tylko powołaniem składów komisji.

źródło: Urząd Miejski

Dodano/zmodyfikowano: 13.03.2019, 13:29 , Komentarzy: 34, wyświetleń: 1640

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.
Aja popieram nie wykształcenie , lecz wiedze zdolności talent ,jeden po wyższym to głąb , drugi po zawodówce otwiera bardzo poważną firmę , tak bynajmniej jest w Brodnicy , a temu z wykształceniem wyższym kolesie szukają posadkę .
Dodany 21.03.2019, 22:07 przez ZSZ
Każda grupa zawodowa, w której do podjęcia pracy konieczne jest wyższe wykształcenie, powinna być odpowiednio wynagrodzona. Jak inaczej nauczyciele, rodzice, czy ktokolwiek inny ma motywować do zdobywania wiedzy?
Dodany 21.03.2019, 19:23 przez Popieram
proponuje na sesji rady powiatu uczcić złą sytuację nauczycieli minutą ciszy ,a jak by coś to jeszcze , wywiesić nekrologi .
Dodany 18.03.2019, 19:07 przez xz
Boże ,jacy to biedni nasi nauczyciele ,uczeń płacze jak w oborze ciele ,żali się nad losem pedagoga, wznosi modły do pana Boga , daj im panie trochę otuchy , bo oni od nas są gorsze leniuchy ,całe życie ćwiczy tylko jedno ,jak wymyślić uczniowi domowe zadanie , co roku to samo, jak księdza kazanie ,w myślach pieniądze , strajki, gdzieś wolne etaty ,zadanie dla ucznia, a dla mamy czy taty ,po co mam się wysilać z uczniami w szkole , idę strajkować ja to wszystko pie------dolę . czy to w szkole czy na ulicy , mi się i tak to wszystko do emerytury liczy.
Dodany 18.03.2019, 13:56 przez Bolek
A jeśli chodzi o rozdawnictwo jak to niektórzy nazywają, to zrozumcie wreszcie, że chodzi o to żeby rodziły się dzieci, żeby rosły kolejne pokolenia, żeby zachować ciągłość i żeby nasz naród nie wymarl i nie wyginal. Nasi zachodni sąsiedzi Niemcy i Francja są właśnie na najlepszej drodze mu temu ich narody wybierają, a ma mam nadzieję przetrwamy.
Dodany 17.03.2019, 00:27 przez Rozczarowana
Ciekawe tylko dlaczego tak trudno o etat nauczyciela. Dostać się może tylko przez znajomości, tak źle macie to dlaczego nikt nie chce odejść od koryta? A no dlatego że wcale nie jest źle, ale trzeba hałas zrobić przed wyborami. O dobro uczniów wam chodzi? a gdzie byliście jak wypchnięto do szkół 6-latki wtedy jakoś nie protestowaluscie żeby dzieci ratować i nie rzeczywiście o ich dobro
Dodany 17.03.2019, 00:22 przez Rozczarowana
Niech do dochodu sobie doliczą nieopodatkowane pieniądze, które zarabiają na korepetycjach. Dyrektorskie pensje im wyjdą!
Dodany 15.03.2019, 18:03 przez Ivo
Za co podwyżki?? Większość dzieci chodzi na dodatkowe lekcje za pieniądze!! Nauczyciele robią minimum, a reszta to w domu, lub na korepetycjach. Społeczeństwo coraz głupsze, ale tylko kasa im w głowie. Wolnego trzy miesiące w roku, roczne urlopy jak się napracują i jeszcze mało? Do roboty zagonić towarzystwo, a jak się nie podoba w budżetówce to zapraszamy do prywatnej firmy. Zobaczycie co znaczy 26 dni urlopu i wyścig o lepsze stanowisko.
Dodany 15.03.2019, 16:46 przez Kamila
Popieram strajk nauczycieli! Dla uczniów to ważna lekcja - trzeba walczyć o swoje!
Dodany 15.03.2019, 15:47 przez Rodzic
Osobiście znam kilku nauczycieli, w tym mianowanych i dyplomowanych, i mało który kończy pracę przed godziną 20, a nawet 22, albo mało który spędza mniej niż pół niedzieli na różne konieczne sprawy np. sprawdzanie klasówek, pisanie różnego rodzaju pism, sprawozdań, planów itp. Czyli teoretycznie etat nauczyciela to 18 godzin w tygodniu, ale w praktyce często jest 2 lub 3 razy więcej. Aby pracować w szkole trzeba mieć także dużo zdrowia i odporności na zniewagi od uczniów, na głupotę w różnej postaci, na koszmarny hałas na przerwach itp.
Dodany 15.03.2019, 15:04 przez student
Popieram każdy protest osób pracujących. Nie może tak być, że ci, co leżą z d... dostają zasiłki w takiej wysokości, co pracujący wynagrodzenie za pracę. Brawo! Niech na ulicę wyjdą wszyscy pracujący.
Dodany 15.03.2019, 08:10 przez Asia
Widzisz CBr-ku ty nawet czytać ze zrozumieniem nie potrafisz. Nie pisałem,że narzekam, ba , nie pisałem nawet,że tam pracuję, a jedynie zachęciłem krytakantów,żeby do tej łatwej i dobrze płatnej pracy poszli. Po tym co napisałeś wnioskuję,że jesteś zwolennikiem "dobrej Zmiany", więc nie mogę się powstrzymać, żeby napisać,że za chwilę nie będzie czego ro*******ć,po rządach nieudaczników, którzy oprócz rozdawania kasy,żeby utrzymać się przy korycie nic innego nie potrafią. A tobie proponuję zapisz się na jakiś kurs czytania ze zrozumieniem, bo problem z tym niewątpliwie masz!
Dodany 14.03.2019, 19:33 przez julian
Karolek, a kogo obchodzi twoje zdanie? hehe
Dodany 14.03.2019, 19:27 przez N-l
Julian , Julianek ,zgłoś do inspekcji pracy bo cie zap ---dolą , i sie nie wzbogacisz , nie doczekasz emerytury ,jedz do warszawy ,dołącz do rolników , wspólnymi siłami rozp--cie Polskę zbudujecie po swojemu tak pod siebie, wtedy was nikt ciężką pracą nie zaj---bie ,weś z sobą PO i PSL oni mają ten sam cel ,mało robić dużo stękać, pieprzyć głupoty pracy się nie lękać , choć byście chcieli pokazać jacy jesteście mocni w kupie , biedny naród nie ogłupicie ,on was ma głęboko w D--
Dodany 14.03.2019, 18:20 przez CBR
Ku**a, skoro w szkole zarabia się tak dużo, pracuje 18 godzin, praca lekka, łatwa i przyjemna, ma się 3 miechy wakacji to dlaczego wy krytykanci nie pójdziecie tam pracować?
Dodany 14.03.2019, 16:32 przez julian
Do pracujący ,proszę się nie obrażać , jeśli tak ciężko to szukam sobie pracy lżejszej , jeśli niema chętnych to tylko bajka na dobranoc , moja wnusia ukończyła filologię angielską , UMK Toruń, i co? w Brodnicy niema wolnych etatów , a jak już , dodatkowe godziny łapie się po znajomościach , taka jest prawda , nie narzekajcie ,inni mają o wiele gorzej ,co prawda każdemu przyda się parę groszy więcej , nich radni z rezygnują z diet , bogaci podzielą się z biednymi , księża z wysokich opłat za pogrzeby , pomniki , prywatni lekarze z wysokich opłat usługowych,to dopiero będzie prawdziwy katolicy
Dodany 14.03.2019, 15:16 przez Jurek
Jak zwykle, na Polakow mozna liczyc , tylko hejt i niezrozumienie tematu. Czy ktokolwiek z Panstwa ma swiadomosc ile tak naprawde zarabia nauczyciel i ile tak naprawde poswieca czas na przygotowanie do zajec? Pewnie nie, ale wedlug Waszej wiedzy jest to 18 godz. i nic wiecej. Wakacje tez maja cale wolne, ferie i swieta. To moje pytanie, dlaczego nie ma chetnych do tego zawodu? Pewnie za duzo zarabiaja? Zastanowcie sie nad kazda swoja opinia. Z pewnoscia zaraz bede hejtowany,, wiec czekam, bo to typowo polskie. Typowe katolickie zachowanie :-)
Dodany 14.03.2019, 14:59 przez Pracujacy
Szanowny Jarku dołączam się do twojej trafnej wypowiedzi , nauczyciele , lekarze czy aparat sądownictwa , ciągle im mało , to nie tylko kasta ale, koryto które ciągle jest za małe dla tych co całe życie tylko kasę widzą ,a co ma powiedzieć społeczeństwo którym ledwo na tabletki wystarcza, w śród tych wiele osób posiada większą wiedzę wykształcenie a niżeli ci co całe życie siedzą i tylko w biurach powietrze zatruwają ,ja ich doskonale rozumie ,dorobili się nie małych majątków w czasie kiedy nie wiedza lecz cwaniactwo było w cenie,a na utrzymanie trzeba na to nie małe środki finansowe .
Dodany 14.03.2019, 12:30 przez Jurek
Jak tacy "uczyciele" (bo większość to teraz tylko uczy, ale nie potrafi nauczyć) mogą spojrzeć w twarz innym pracownikom szkół chociażby pracownikom sekretariatu lub sprzątaczkom, które po 30 latach pracy mają ciągle najniższą krajową lub niewiele ponad to. Nie popadajcie w paranoję, bo nigdy nie mieliście źle.
Dodany 14.03.2019, 11:53 przez Jarek
Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.
Dodany 14.03.2019, 11:43 przez Asia
To bardzo nieodpowiedzialne. Kiedyś bycie nauczycielem to była misja, nauczyciela się szanowało. Teraz to tylko kolejna grupa zawodowa, a na brak szacunku sami sobie pracują. Ja nie wyobrażam sobie zaprzestać pracy, zostawić innych na lodzie tylko dlatego, że chcę podwyżki.
Dodany 14.03.2019, 08:28 przez ppp
Jestem nauczycielką na emeryturze,pracowałam 35 lat.Nie wyobrażam sobie,aby wychowawcy załatwiali swoje sprawy kosztem uczniów.Bardzo nieodpowiedzialna decyzja.
Dodany 13.03.2019, 23:09 przez ANNA
Witam mogą sobie strajkować po lekcjach ,a tak w ogóle to chyba biedy nie mają , a jak za mała pensja to do GOTEK i inne zakłady czekają , cieka we czy za ten dzień będą mieli zapłacone moim zdaniem to należałoby wpisać N-kę POzdrawiam.
Dodany 13.03.2019, 21:17 przez Karol
To masz bardzo "mądrą" córkę. Niech nauczyciele zrezygnują z pracy. Na zasiłku w Polsce można więcej wyciągnąć.
Dodany 13.03.2019, 20:56 przez Zocha
Czego ci nauczyciele uczą????? Moja córa chodzi do pierwszej klasy a pani jest dopiero na etapie liczby 14...kiedy już w przedszkolu potrafiła liczyć do 30.
Dodany 13.03.2019, 19:46 przez hee
Prawidłowo niech strajkują nauczyciele, w kolejce czekają kolejne grupy zawodowe, które będą walczyć o swoje, dość harówy za grosze. Jak powiedział Jan Zamoyski "takie będą rzeczypospolite jakie ich młodzieży chowanie" dlatego całym sercem jesteśmy za strajkiem w oświacie.
Dodany 13.03.2019, 18:09 przez Wiosna nasza!!!
Walka o godne życie - śmiechu warte. Walka polityczna tylko i wyłącznie. Nauczyciele urządzają sobie igrzyska i biorą udział w kampanii przedwyborczej. To wszystko oczywiście kosztem uczniów i rodziców. Kiedyś mówiono, że praca nauczyciela to powołanie, teraz to połowa w ogóle nie powinna wykonywać tego zawodu.
Dodany 13.03.2019, 16:56 przez Eliza
OLKA POZDRAWIAM VORWERKU
Dodany 13.03.2019, 16:23 przez ZAMIEŃMY SIĘ
Zawsze można zmienić pracę, przejść do sektora prywatnego i sobie polepszyć skoro na państwowym jest aż tak źle. Przykra ta pazerność nauczycieli, obiecane podwyżki o 400zł od września, ale ciągle mało i mało ma być 1000zł od zaraz. Opamiętajcie się... jak pracujecie na 2 etaty to macie 2 pensje i widocznie dużo czasu. Nikt inny nie może sobie pozwolić na pracę na 2 etaty po 40h tyg. Co to w ogóle ma być? Kolejna nadzwyczajna kasta, która jest uprzywilejowana, której wszystko się należy.
Dodany 13.03.2019, 16:18 przez ANNA
Do Olka...zapomniałaś wspomnieć ilu z tych nauczycieli ciągnie po 2 etaty..a młodzi wykształceni nauczyciele nie mają pracy bo pani jest na emeryturze i dodatkowo jeszcze uczy w szkole i zajmuje etat
Dodany 13.03.2019, 16:03 przez jo
Do Anna. Widzisz sama pracuje jako nauczyciel pełen etat. 18 godzin przy tablicy plus dodatkowo muszę to wszystko przygotować w domu kolejne 20-30 h . Pisanie sprawozdań, ocenianie i wiele innych rzeczy. Jeśli ktoś uważa że nauczyciele mają tak fajnie to z chęcią się zamienie
Dodany 13.03.2019, 15:40 przez Olka
Wstydu nie mają, nauczyciele i pedagodzy którzy uczą i wychowują nasze dzieci i wnuki taki im dają przykład. Pracują dużo mniej niż przeciętny człowiek, urlopu mają prawie 3 razy więcej, do tego różnego rodzaju przywileje typu roczny urlop zdrowotny, dofinansowanie na wczasy... za przeproszeniem w typach się poprzewracało@
Dodany 13.03.2019, 15:33 przez ANNA