AKTUALNOŚCI > Urząd Miejski > Rozstrzygnięcie konkursu

Sąd Konkursowy po wnikliwej analizie nadesłanych prac na opracowanie koncepcji dla zadania p. n. "Przebudowa oraz rozbudowa o salę konferencyjno-kinową Brodnickiego Domu Kultury, położonego w Brodnicy przy ulicy Przykop 43", zdecydował przyznać nagrodę główną pracy nr 440440 tj. pracowni projektowej FSprojekt Marcin Fabiański. Organizator konkursu bardzo dziękuje pozostałym uczestnikom za wzięcie udziału w konkursie, włożony wysiłek i zaangażowanie.
Oceniając prace kierowano się następującymi kryteriami: wartości funkcjonalne, architektoniczne i dostosowanie projektowanych rozwiązań do otoczenia; atrakcyjność idei programu oraz koncepcji zagospodarowania terenu oraz uwzględnienie historycznej bryły budynku i tradycji miejsca, funkcjonalność, spójność, walory estetyczne rozwiązań przestrzennych; koncepcja materiałowo-techniczna; możliwości realizacyjne. Ponadto wzięto pod uwagę opinię Kujawsko – Pomorskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Toruniu; Komisji Infrastruktury, Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Rady Miejskiej w Brodnicy; Komisji Kultury, Turystki i Promocji Miasta Rady Miejskiej oraz posiłkując się opinią architektów z Pracowni Projektów i BP w Toruniu, a także uwzględniając przeprowadzone konsultacje społeczne zwracając uwagę na propozycje, które znajdą odzwierciedlenie w projekcie budowlanym, stwierdzono, iż wszystkie zgłoszone do udziału w Konkursie prace są na jednakowym, wysokim poziomie konceptualnym, jednak różnią się sposobem rozwiązania architektonicznego. W uzasadnieniu werdyktu Sąd Konkursowy wskazano, iż praca zwycięska w największym stopniu spełniła oczekiwania biorąc pod uwagę: rozwiązania urbanistyczne w kontekście rozwiązań funkcjonalno-użytkowych, walory architektoniczne oraz czytelną i powiązaną z wejściem głównym salę kinową. Zaproponowane rozwiązanie zachowuje odpowiedni balans pomiędzy istniejącym budynkiem, a zaprojektowaną nową funkcją uwzględniającą aktualne potrzeby mieszkańców naszego miasta.
http://www.brodnica.miasto.biz/galeria-343-konsultacje_spoleczne_praca_konkursowa.html

źródło: Urząd Miejski

Dodano/zmodyfikowano: 19.03.2019, 12:03 , Komentarzy: 5, wyświetleń: 2301

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.
A można wiedzieć kto zasiadał w składzie tego Sądu konkursowego? Bo mam wrażenie że to te same osoby co tak spartoliły nasz KIEDYŚ piękny Rynek! Dopóki Pan Radacz nie był Burmistrzem, to nasza Brodnica była jakaś lepsza, piękniejsza... Jak jest teraz-każdy widzi...
Dodany 19.03.2019, 23:01 przez Ania
Jeśli wzięto pod uwagę opinię Kujawsko – Pomorskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Toruniu, to śpię spokojnie. Tyle przecież pięknych rozwiązan już nam zaserwował.
Dodany 19.03.2019, 21:48 przez Andrzej
A kiedy będzie przeniesienie Szkoły Muzycznej z końca miasta gdzieś w dziurze na osiedlu do bardziej eleganckiego budynku (najlepiej zabytkowego) na starym mieście?
Dodany 19.03.2019, 17:55 przez artysta
Ciekawe czy projekt rzeczywiście zakłada "możliwości realizacyjne" wykonania półokrągłych okien i z pewnością ich cena zmieści się w zakładanym budżecie. Ostatecznie wstawią kanciaste i efekt będzie zupełnie inny od zamierzonego. Mam nadzieję, że tym razem wizualizacja nie będzie tak mocno różnić się od efektu końcowego (kazus brodnicki Rynek). Pozdrawiam.
Dodany 19.03.2019, 14:38 przez Obserwator
Czy to jest ten projekt, który przewiduje salę do tańca z czterema słupami na jej środku? najgorszy możliwy wybór, zarówno pod względem funkcjonalnym jak i estetycznym. Koszmar architektoniczny na miarę galerii na mostowej.
Dodany 19.03.2019, 12:20 przez filipek