MOJA

AKTUALNOŚCI > Brodnica.net > Stypendia sportowe i nagrody za wyniki sportowe wręczone

14 marca br. Wójt Gminy Brodnica Adam Zalewski wręczył decyzje przyznające stypendia sportowe i nagrody za prezentowany poziom i wyniki sportowe osiągnięte w roku 2018. Uroczystość odbyła się w sali obrad Rady Gminy Brodnica Urzędu Gminy przy ul. Mazurskiej 13.
Wójt Adam Zalewski, zgodnie z uchwałą Nr III/22/18 Rady Gminy Brodnica z dnia 28 grudnia 2018 r. w sprawie określenia szczegółowych zasad, trybu przyznawania i pozbawiania oraz rodzajów i wysokości stypendiów sportowych, nagród i wyróżnień za osiągnięte wyniki sportowe, dokonał oceny formalnej i merytorycznej złożonych wniosków o przyznanie stypendiów i nagród sportowych biorąc pod uwagę osiągnięty wynik sportowy w roku poprzedzającym przyznanie stypendium sportowego tj. za rok 2018 oraz znaczenie danego sportu dla Gminy Brodnica i wręczył przyznane decyzjami stypendia sportowe w wysokości 250 zł i 200 zł miesięcznie, które stypendyści będą otrzymywać przez 9 miesięcy tj. co miesiąc w okresie od kwietnia do grudnia następującym osobom:
- Natalii Pankowskiej z Gortatowa za udział w Otwartych Mistrzostwach Europy Juniorek w Göteborg(Szwecja), 1-7 lipca 2018 r.
- Dagmarze Kozłowskiej-Dudziak za udział w XX Mistrzostwach Polski Pracowników Oświaty w Badmintonie w Choszcznie, 14 kwietnia 2018 r.
- Natalii Warachowskiej z Cieląt, Zuzannie Śliwińskiej z Cieląt, Martynie Gołkowskiej z Gortatowa, Julii Szypkowskiej z Koziego Rogu, Zuzannie Gorzki z Podgórza, Martynie Rżeńskiej z Karbowa, Łukaszowi Frągnowskiemu z Karbowa, Piotrowi Frągnowskiemu z Karbowa, Franciszkowi Dąbrowskiemu z Komin i Mateuszowi Ostrowskiemu z Karbowa za udział w Mistrzostwach Polski w Karate Shotokan NSKF i UWK w Uniejowie, 21 kwietnia 2018 r.,
- Jakubowi Czubiel z Karbowa, Stanisławowi Rumińskiemu z Podgórza i Krzysztofowi Jankowskiemu z Wybudowania Michałowo za udział w Mistrzostwach Polski Taekwon-do w Kaliszu, 28 kwietnia 2018 r.,
- Pawłowi Pietrzykowskiemu z Karbowa za udział w IV Otwartych Mistrzostwach Polski Taekwon-Do w Strzegomiu, 29 kwietnia 2018 r.,
- Krystianowi Szypczyńskiemu z Karbowa za udział w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski U-14 w futsalu w Ustce, 27-28 stycznia 2018 r.

Jednorazowe nagrody sportowe w wysokości 500 zł otrzymali:
- Dagmara Kozłowska-Dudziak za zdobycie w XX Mistrzostwach Polski Pracowników Oświaty w Badmintonie w Choszcznie II miejsca - gra pojedyncza kobiet w kat. do 35 lat oraz III miejsca - mikst.,
- Natalia Warachowska z Cieląt za zdobycie w Mistrzostwach Polski w Karate Shotokan NSKF i UWK w Uniejowie III miejsca Kata Team Dziewcząt od 14 lat oraz III miejsc Kumite Team Seniorek,
- Zuzanna Śliwińska z Cieląt za zdobycie w Mistrzostwach Polski w Karate Shotokan NSKF i UWK w Uniejowie I miejsca Kata Indywidualne 12-13 lat od 5 kyu, III miejsca Kihon Ippon Kumite, 12-13 lat od 5 kyu oraz II miejsca Shobu Nihon Kumite, 12-13 lat od 6 kyu - grupa dziewcząt,
- Martyna Gołkowska z Gortatowa za zdobycie w Mistrzostwach Polski w Karate Shotokan NSKF i UWK w Uniejowie I miejsca Kata Indywidualne oraz I miejsca Kihon Ippon Kumite t 10-11 lat od 5 kyu-grupa dziewcząt,
- Julia Szypkowska z Koziego Rogu za zdobycie w Mistrzostwach Polski w Karate Shotokan NSKF i UWK w Uniejowie I miejsca Kata Indywidualne oraz I miejsca Kihon Ippon Kumite12-13 lat do 6 kyu - grupa dziewcząt,
- Zuzanna Gorzki z Podgórza za zdobycie w Mistrzostwach Polski w Karate Shotokan NSKF i UWK w Uniejowie I miejsca Kihon Ippon Kumite 10-11 lat do 6 kyu- grupa dziewcząt,
- Martyna Rżeńska z Karbowa za zdobycie w Mistrzostwach Polski w Karate Shotokan NSKF i UWK w Uniejowie II miejsca Kata Indywidualne oraz III miejsca Kihon Ippon Kumite 12-13 lat do 6 kyu - grupa dziewcząt,
- Łukasz Frągnowski z Karbowa za zdobycie w Mistrzostwach Polski w Karate Shotokan NSKF i UWK w Uniejowie II miejsca Kata Indywidualne oraz II miejsca Kihon Ippon Kumite 10-11 lat od 5 kyu - grupa chłopców,
- Piotr Frągnowski z Karbowa za zdobycie w wyżej wskazanych Mistrzostwach Polski w Karate Shotokan NSKF i UWK w Uniejowie I miejsca Kumite Shobu Nihon w 12-13 lat od 6 kyu, III miejsca Kihon Ippon Kumite 12-13 lat od 5 kyu oraz III miejsca Kata Team Chłopców 11 lat i starsi - grupa chłopców,
- Jakub Czubiel z Karbowa za zdobycie w Mistrzostwach Polski Taekwon-do w Kaliszu III miejsca Układy formalne 15-12 CUP,
- Krzysztof Jankowski z Wybudowania Michałowo za zdobycie w Mistrzostwach Polski Taekwon-do w Kaliszu III miejsca Układy formalne do lat 10,
- Paweł Pietrzykowski z Karbowa za zdobycie w IV Otwartych Mistrzostwach Polski Taekwon-Do w Strzegomiu I miejsca - Techniki Specjalne Dosiężne oraz III miejsca Walki Soft (KALAKI).
Ponadto Wójt Gminy Brodnica przyznał wyróżnienie Zuzannie Śliwińskiej, która została uznana "Najlepszą Zawodniczką Klubu Sportowego SHOTOKAN Brodnica w 2018 roku".
Decyzje wręczał osobiście Wójt Gminy Brodnica Adam Zalewski w obecności Kierownika Referatu Oświaty, Kultury, Sportu i Zdrowia oraz rodziców nagrodzonych stypendystów. W miłej atmosferze przybyli na uroczystość stypendyści wraz z rodzicami i Wójtem uwiecznili chwilę po wręczeniu stypendiów i nagród sportowych wspólnym pamiątkowym zdjęciem.
Serdecznie gratulujemy.

tekst i foto: Urząd Gminy Brodnica

Dodano/zmodyfikowano: 22.03.2019, 10:12 , Komentarzy: 0, wyświetleń: 423

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.