MOJA CUK

AKTUALNOŚCI > Starostwo Powiatowe > Kwieciste, kolorowe, piękne

Raz w roku przed Wielkanocą Bobrowo staje się centrum tradycji i kultury w powiecie brodnickim. To właśnie tutaj odbywają się najważniejsze dla lokalnej społeczności konkursy palm wielkanocnych.
W miniony piątek, 12 kwietnia w Ośrodku Kultury w Bobrowie odbył się XX Gminny i XIX Powiatowy Konkurs Palm Wielkanocnych. Do oceny komisji przedstawiono 47 palm. 28 z nich przygotowały koła gospodyń wiejskich, Sołectwo Wichulec, Dom Pomocy Społecznej w Brodnicy oraz Klub Seniora z Karbowa, 19 było dziełem przedstawicieli młodzieży ze szkół, świetlic środowiskowych oraz przedszkola.

Komisja w składzie - Danuta Grzyb, przewodnicząca Regionalnej Rady KGW w Toruniu, Małgorzata Miętkiewicz, wicedyrektor Brodnickiego Domu Kultury i członek Zarządu Powiatu w Brodnicy, pod przewodnictwem Stanisława Czajkowskiego, naczelnika Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego, miała niełatwy wybór. Wszystkie bowiem zgłoszone na konkurs palmy były wyjątkowo piękne i wykonane z najwyższą starannością. W kategorii szkół jurorzy pierwsze miejsce przyznali dziełu uczniów SP w Gorczenicy, druga nagroda przypadła SP w Górznie, a trzecia SP w Miesiączkowie. Wśród kół gospodyń za najładniejszą uznano palmę wykonaną przez KGW w Gorczenicy. Komisja przyznała też dwie równorzędne drugie nagrody, które otrzymały KGW Bobrowo i KGW Brudzawy, a także dwie równorzędne trzecie dla KGW Sumowo i Klubu Seniora w Karbowie. Fundatorem nagród w konkursie było Starostwo Powiatowe w Brodnicy.


źródło: Starostwo Powiatowe

Dodano/zmodyfikowano: 19.04.2019, 14:33 , Komentarzy: 0, wyświetleń: 331

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.