MOJA CUK

AKTUALNOŚCI > KPP Brodnica > 19-letni motorowerzysta z promilami

Policjanci z Jabłonowa Pomorskiego zatrzymali 19-letniego motorowerzystę, który miał ponad 1,2 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania motorowerem, a jego pojazd nie miał ważnych badań technicznych. Za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości, młodemu mężczyźnie grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj (1.05.) policjanci z Jabłonowa Pomorskiego w miejscowości Konojady, zauważyli motorowerzystę, który kierował pojazdem bez włączonych świateł. Policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę. W trakcie kontroli, funkcjonariusze poddali go badaniu alkotestem, po czym okazało się, że 19-latek ma ponad 1,2 promila alkoholu w organizmie. Po sprawdzeniu w policyjnej bazie danych na jaw wyszło, że młody motorowerzysta nie posiada uprawnień do kierowania motorowerem, a jego pojazd nie ma ważnych badań technicznych. Mundurowi zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu, a mieszkańca powiatu brodnickiego przetransportowali do policyjnego posterunku. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości 19-latek odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności. Nastolatek odpowie również za kierowanie pojazdem bez uprawnień.

źródło: KPP Brodnica

Dodano/zmodyfikowano: 02.05.2019, 10:58 , Komentarzy: 0, wyświetleń: 730

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.