AKTUALNOŚCI > KPP Brodnica > Nietrzeźwy kierujący z cofniętymi uprawnieniami

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz mimo cofniętych uprawnień odpowie przed sądem 42-letni mieszkaniec powiatu brodnickiego, którego zatrzymali brodniccy policjanci. Mężczyźnie grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.
Wczoraj (10.06.) kilka minut po godz. 16.00 w Brodnicy przy ul. Karbowskiej, policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej forda focusa. Podczas kontroli kierowcy, okazało się, że mężczyzna ma ponad promil alkoholu w organizmie i nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami, gdyż została wydana decyzja o ich cofnięciu. 42-latek został zatrzymany, a jego auto przekazane osobie wskazanej przez zatrzymanego. Mężczyzna po niezbędnych czynnościach został zwolniony do miejsca zamieszkania. Za popełnione przestępstwa kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz mimo cofniętych uprawnień, odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Brodnica

Dodano/zmodyfikowano: 11.06.2019, 09:46 , Komentarzy: 3, wyświetleń: 898

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.
Potencjalny morderca dostanie ewentualnie tylko 2 lata i będzie siedział na nasz koszt? Co to za prawo? Robione chyba pod pijanych sędziów, prokuratorów, czyli "nadzwyczajną kastę ludzi". Jedyne rozwiązanie - konfiskata pojazdu jako potencjalnego narzędzia zbrodni i za rok w Polsce nikt by nie został zabity przez "miszczuf" promili za kółkiem.
Dodany 15.06.2019, 20:07 przez Mariusz
Tak jak zawsze piszą bzdury
Dodany 13.06.2019, 13:29 przez Macin
Brednie w artykule. Art.178a § 4 Jeżeli sprawca czynu określonego w § 1 był wcześniej prawomocnie skazany za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego albo za przestępstwo określone w art. 173, 174, 177 lub art. 355 § 2 popełnione w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego albo dopuścił się czynu określonego w § 1 w okresie obowiązywania zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych orzeczonego w związku ze skazaniem za przestępstwo, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
Dodany 12.06.2019, 08:07 przez Br