baner Tablice2

AKTUALNOŚCI > KPP Brodnica > Brodniczanin odpowie za przestępstwa narkotykowe

Zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających oraz substancji psychotropowych, a także uprawy konopi innych niż włókniste usłyszał wczoraj 32-letni brodniczanin, w którego mieszkaniu brodniccy policjanci znaleźli narkotyki. Funkcjonariusze zabezpieczyli 1,26g amfetaminy i 360g marihuany. Mężczyźnie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

W minioną niedzielę (9.06.) kilka minut przed 22.00 brodniccy policjanci otrzymali zgłoszenie o dachowaniu pojazdu w miejscowości Brzozie. Policjanci, którzy pojechali na miejsce zdarzenia zastali okolicznych mieszkańców i wywrócony na poboczu pojazd. W rozmowie ze świadkami funkcjonariusze ustalili, że kierujący samochodem po wydostaniu się z pojazdu uciekł z miejsca zdarzenia. Policjanci w rozbitym aucie ujawnili woreczek strunowy z amfetaminą. Funkcjonariusze zabezpieczyli pojazd i ustalili jego właściciela. Wczoraj (10.06.) brodniccy kryminalni dotarli do mieszkania, które zajmował właściciel auta. Mężczyzny nie było na miejscu. W wyniku przeszukania pomieszczeń mieszkalnych, funkcjonariusze ujawnili w pokoju, który zajmował 32-latek, plastikowe pudełko wypełnione suszem roślinnym. Zabezpieczony susz okazał się marihuaną o wadze ponad 360g. Mężczyzna został zatrzymany na jednej z brodnickich ulic i trafił do policyjnego aresztu w Brodnicy. Prowadzone czynności pozwoliły na ujawnienie jeszcze 4 krzaków konopi, uprawianych przez 32-letniego mieszkańca Brodnicy, na nieużytkach w jednej z gmin na terenie powiatu brodnickiego. Mężczyzna usłyszał zarzut posiadania substancji psychotropowych, znacznej ilości środków odurzających a także uprawy konopi innych niż włókniste. Za przestępstwa te odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Brodniczanin odpowie również za spowodowanie kolizji drogowej.

źródło: KPP Brodnica

Dodano/zmodyfikowano: 11.06.2019, 11:00 , Komentarzy: 1, wyświetleń: 1621

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.
Szkoda chłopaka...
Dodany 12.06.2019, 22:47 przez Palacz