baner Tablice2

AKTUALNOŚCI > KPP Brodnica > Okradł pasażera autobusu. Odpowie za to przed sądem

Policjanci z Jabłonowa Pomorskiego ustalili i zatrzymali 46-letniego mężczyznę, który w autobusie ukradł śpiącemu pasażerowi torebkę z pieniędzmi i telefonem komórkowym. Mieszkaniec gminy Jabłonowo Pomorskie trafił do policyjnego aresztu w Brodnicy. Funkcjonariusze odzyskali skradziony telefon, a skradzioną torbę znalazł mieszkaniec Mileszew i oddał właścicielowi. Sprawcy przestępstwa grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Do zdarzenia doszło w minioną środę (26.06.) na trasie Brodnica – Jabłonowo Pomorskie. Pokrzywdzony wracając z pracy do domu autobusem prywatnego przewoźnika, usnął w pojeździe. Kiedy obudził się na przystanku w Jabłonowie Pomorskim zauważył, że nie ma przy sobie torebki, w której miał 370 złotych, telefon komórkowy i klucze od domu. 58-latek poszedł ten fakt zgłosić miejscowym policjantom. Funkcjonariusze jeszcze tego samego dnia odwiedzili przewoźnika, którego autobusem podróżował 58-latek i po obejrzeniu monitoringu zamieszczonego w pojeździe rozpoznali potencjalnego sprawcę przestępstwa. Kilka minut później odwiedzili go w miejscu zamieszkania. Tam zabezpieczyli skradziony mężczyźnie telefon komórkowy i zatrzymali 46-latka, który jak się później okazało, resztę przedmiotów wyrzucił, a pieniądze wydał. Tego samego dnia mieszkaniec Mileszew znalazł wyrzuconą za sklep w tej miejscowości torbę z kluczami, która wróciła już do właściciela. 46-latek trafił do policyjnego aresztu w Brodnicy. Wczoraj usłyszał on zarzut kradzieży, za którą odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Brodnica

Dodano/zmodyfikowano: 30.06.2019, 12:28 , Komentarzy: 1, wyświetleń: 362

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.
Nie tylko grozić, ale dać !
Dodany 01.07.2019, 22:54 przez konsekwentny