baner Tablice2

AKTUALNOŚCI > Starostwo Powiatowe > Nadleśnictwo pod sztandarem

Decyzją nr 34/2019 Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu z dnia 7 czerwca 2019 r., w uznaniu zasług dla polskiego leśnictwa, Nadleśnictwo Brodnica otrzymało sztandar. W piątek, 14 czerwca w kościele pw. Matki Bożej Fatimskiej w Brodnicy, odbyła się ceremonia nadania i poświęcenia symbolu brodnickich leśników. Gościem uroczystości był starosta brodnicki Piotr Boiński.
Poświęcenie i nadanie sztandaru było świętem całej załogi Nadleśnictwa Brodnica, zarówno obecnie pracujących, jak i pracowników emerytowanych. Uroczystość, którą rozpoczęła msza święta celebrowana przez księdza kanonika Gabriela Aronowskiego, kapelana leśników i myśliwych, rozpoczęła uroczystości, stanowiła ukoronowanie pracy w służbie Lasom Państwowym oraz lasom innych własności. W ceremonii licznie uczestniczyli zaproszeni goście, przedstawiciele lokalnych władz samorządowych, straży pożarnej, policji, wojska, szkół, kół łowieckich wraz z wystawionymi pocztami sztandarowymi oraz leśnicy.
W oprawie mszy św. czynnie uczestniczyli pracownicy Nadleśnictwa Brodnica, a oprawę muzyczną zapewniła orkiestra reprezentacyjna Lasów Państwowych w Tucholi pod batutą Mirosława Pałczyńskiego, a także zespół muzyki myśliwskiej "Hubertus" z Kwidzyna.

Akt nadania sztandaru, podpisany przez Bartosza Michała Bazelę, dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu, głosi:
"Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu nadaje Sztandar Nadleśnictwa Brodnica. Sztandar jako symbol godności, honoru i wyznawanych wartości buduje poczucie przynależności. Jest znakiem, który jednoczy pracowników w służbie Lasom Państwowym i społeczeństwu. Ufundowany przez ludzi związanych zawodowo z lasem oraz zaprzyjaźnionych z Nadleśnictwem Brodnica. Niech ten sztandar będzie świadkiem Waszych sukcesów, oparciem w chwilach zwątpienia oraz zobowiązaniem do godnego wypełniania obowiązków w służbie Lasom."

Po poświęceniu sztandaru dalsze uroczystości odbywały się w Brodnickim Domu Kultury. Gości przywitał nadleśniczy Grzegorz Karolak, który przybliżył zebranym historię Nadleśnictwa Brodnica.
Głos zabrał również inżynier nadzoru Roman Pytlasiński, przewodniczący Komitetu Społecznego ds. ufundowania sztandaru. W swym wystąpieniu przedstawił historię procesu realizacji od pomysłu ufundowania do dnia nadania i poświecenia chorągwi.
Następnie dokonano aktu wbicia symbolicznych gwoździ, po czym nastąpiło przekazanie sztandaru przez Bartosza Michała Bazelę, dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu, na ręce Nadleśniczego Nadleśnictwa Brodnica. Nadleśniczy złożył uroczystą przysięgę i zaprezentował zebranym chorągiew.

Następnie odbyły się okolicznościowe przemówienia. Gratulacje ze słowami uznania oraz życzeniami od władz Powiatu Brodnickiego przekazał osobiście starosta Piotr Boiński, z listem następującej treści:

Sz. P.
Grzegorz Karolak Nadleśniczy Nadleśnictwa Brodnica
Z okazji uroczystości poświęcenia i nadania sztandaru Nadleśnictwu Brodnica składamy Panu oraz Pracownikom całej brodnickiej jednostki Lasów Państwowych serdeczne gratulacje, a także wyrazy uznania oraz podziękowania za codzienną pracę, inicjatywy i zaangażowanie w działaniach służących dobru człowieka i przyrody.
Niech przyjęty dziś przez Was sztandar będzie symbolem jedności i ogniwem łączącym w powszednim trudzie pracy na rzecz ochrony i pomnażania dóbr ojczystej przyrody, którymi teren naszego powiatu oraz obszar zarządzany przez Nadleśnictwo Brodnica natura hojnie obdarowała.
Lasy to dobro nas wszystkich. Są częścią naszej tradycji i historii. Ich ochrona i mądra gospodarka ich zasobami są naszym wspólnym obowiązkiem.
Życzymy Panu oraz Pracownikom Nadleśnictwa Brodnica wielu sukcesów pod nowym sztandarem, a przede wszystkim satysfakcji z pracy na rzecz zrównoważonej gospodarki leśnej i działalności na rzecz środowiska.
Z poważaniem
Przewodniczący Rady Powiatu w Brodnicy Roman Pytlasiński
Wicestarosta Stanisław Kosakowski
Starosta Brodnicki Piotr Boiński


Na koniec uroczystości głos zabrał nadleśniczy Grzegorz Karolak, który podziękował gościom uczestnictwo w uroczystości oraz słowa uznania dla pracy leśników. Podziękował również pracownikom Nadleśnictwa Brodnica za pracę i zaangażowanie w przygotowanie uroczystości. Wszyscy obecni na uroczystości otrzymali na pamiątkę udziału w tym dla brodnickich leśników wydarzeniu pamiątkowe statuetki.

źródło: Starostwo Powiatowe

Dodano/zmodyfikowano: 08.07.2019, 11:47 , Komentarzy: 1, wyświetleń: 475

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.
Gratuluję naszym leśnikom!
Dodany 08.07.2019, 17:35 przez Andrzej