baner KALENDARZE

AKTUALNOŚCI > Brodnica.net > Różyczkowanie w I LO

"Różyczkowanie" to największa tradycja I LO w Brodnicy, sięgająca historią do początków istnienia szkoły. Tej tradycji stało się zadość ponownie 4 lipca 2019, kiedy kolejny rocznik abiturientów opuścił mury szkoły z przyczepioną do piersi różyczką i wspomnieniami trzech lat nauki w liceum.
Podczas uroczystości, która odbyła się w szkolnej hali sportowej, dyrektor I LO w Brodnicy – Wiesław Łupina odczytał decyzję Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Gdańsku, a młodzież klas drugich udekorowała kwiatami swoich starszych kolegów. W podziękowaniu za różyczkę, abiturienci obdarowywali młodszych kolegów czekoladą, którą drugoklasiści musieli zjeść do północy, by zgodnie z tradycją w przyszłym roku z powodzeniem zdać maturę.
Tego dnia w murach szkoły nie zabrakło znamienitych gości, a więc rodziców i bliskich abiturientów, Kujawsko – Pomorskiego Wicekuratora Oświaty – Marii Mazurkiewicz, Starosty Brodnickiego – Piotra Boińskiego, Burmistrza Brodnicy – Jarosława Radacza, przedstawicieli parlamentarzystów, kościoła, samorządów, instytucji, sponsorów i sympatyków szkoły. Uroczystości towarzyszyło wyróżnienie i nagrodzenie maturzystów, którzy uzyskali stuprocentowe wyniki z egzaminów, a także absolwentów, którzy w całym okresie nauki w szkole osiągali bardzo wysokie wyniki w nauce i znaczące sukcesy w licznych formach działalności szkolnej.
Zgromadzeni goście kierowali pod adresem maturzystów i ich rodziców słowa pełne serdeczności i wiary w dalsze spełnianie marzeń i planów naszych uczniów.
Uroczystość uświetnił występ tancerzy i wokalistów Szkolnej Grupy Teatralnej, a zwieńczeniem spotkania był donośny, ostatni dzwonek na cześć absolwentów.
Uczniowie, którzy uzyskali stuprocentowe wyniki na egzaminie maturalnym:

Matematyka:
Karol Bartnicki
Maciej Dudek
Karolina Ziętara
Aneta Skręta
Emilia Kubicz
Kornelia Ziółkowska
Michał Kamiński

Język niemiecki:
Emilia Kubicz
Jadwiga Sarnowska
Weronika Bruska

Język angielski:
Dawid Andrijević
Józef Głowacki
Zuzanna Mitura
Sebastian Rumiński
Alicja Bejrach
Maria Cieczko
Maciej Dudek
Mikołaj Mierzwa
Mateusz Bojanowski
Joanna Kilińska
Natalia Lewandowska
Julita Neumann
Monika Jankowska
Dorota Kwaśniewska
Michał Zmorzyński
Weronika Dobrzyńska

Geografia:
Karol Bartnicki


Opracował: Wojciech Zembrzycki I LO w Brodnicy

Dodano/zmodyfikowano: 14.07.2019, 23:30 , Komentarzy: 13, wyświetleń: 557

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.
Do IQ : Cieszę się.jak to "napisano" kabaret trwa dalej ...
Dodany 16.07.2019, 23:17 przez mama
To "Różyczkowanie" wymyślili Prusacy? Fajnie!
Dodany 16.07.2019, 23:04 przez historyk
Panie Zembrzycki, jeśli inni nauczyciele I LO, sądząc po tym jak Pan reaguje, mają tę samą osobistą „klasę” co Pan, to rozumiem zdanie „mamy”.
Dodany 16.07.2019, 20:11 przez IQ
Hahaha. Kabaret trwa dalej. Zaczynam to lubić.
Dodany 15.07.2019, 23:39 przez Wojciech Zembrzycki
Co się tak spinasz gościu, bo ci żyłka pęknie ...
Dodany 15.07.2019, 19:03 przez wyluzuj
Droga Pani. Rozumiem Pani frustrację, ale mnie nic nie boli. Zdaje się, że jest zupełnie odwrotnie. To Pani ma jakiś problem i oskarża Pani szkołę, której trybu pracy Pani nie zna. Skoro nie ma Pani dzieci w tej szkole, to co obchodzi Panią I LO? Opiera się Pani tylko i wyłącznie na plotkach i szuka Pani taniej sensacji. Pisała Pani o małym mieście. Typowe zachowanie. W istocie. Dyskusja z Panią nie ma sensu, bo jest Pani tu tylko po to, by siać zamęt. To wybitnie łatwe, gdy się nie ma ani nazwiska, ani odwagi.
Dodany 15.07.2019, 15:07 przez Wojciech Zembrzycki
Uważam również, że należy skończyć tę dyskusje, bo nie ma ona sensu... ja mam takie zdanie, Pan ma inne. Szanujmy się i te zdania. Patrzę z innej perspektywy... pan jest nauczycielem tej szkoły , to zrozumiałe, że Pan pisze o niej w superlatywach. A więc zostańmy przy swoich zdaniach.
Dodany 15.07.2019, 14:11 przez mama
Na szczęście nie mam dziecka w Pańskiej szkole. Nie stać byłoby mnie na korepetycje z większości przedmiotów. Spójrzmy prawdzie w oczy. Państwa młodzież większośc "wyników" osiąga dzięki korepetycjom, nie wiem ... nie chcecie tego wiedzieć, bo nie wierzę, że nie wiecie... Oczywiście, są tu nauczyciele z powołania, ale niestety, nieliczni. Dużo się Pan rozpisuje na temat wyboru szkoły mojego dziecka...I tu zły tok rozumowania, nie miałam, nie mam i nie mam zamiaru posyłać dziecka do Państwa.Więc dywagacje zbędne. Wiem, że boli,jak równoległa szkoła ma dwa razy większy nabór. Pozdrawiam.
Dodany 15.07.2019, 14:01 przez mama
Droga Pani. Bronię stanu rzeczy, a nie wizerunku szkoły, który sam od lat broni się wynikami swoich uczniów. Nie wiem jakie są Pani intencje poza potrzebą umniejszania I LO. Skoro jednak poziom szkoły uzależnia Pani od korepetycji, to jako MAMA z nicku, powinna Pani przenieść dziecko lub dzieci do innej szkoły. Wszak wybór naszej nie był chyba przypadkiem czy o zgrozo nieświadomością? Jako zatroskaną MAMĘ zapraszam Panią do szkoły. Pani sugestie są bardzo cenne, a Pan Dyrektor chętnie ich wysłucha. Anonimowe wpisy niestety nie do końca pozwalają nam traktować sprawę poważnie. Pani wybaczy.
Dodany 15.07.2019, 12:27 przez Wojciech Zembrzycki
Ooo jakie oburzenie... wiadomo,że broni się do bólu wizerunku swojej szkoły... dziwne, że III LO otwiera dodatkowe klasy... I jakoś nie...?Niestety, nie da sie ukryć niskiego naboru do Państwa szkoły... Miasto jest małe...Wyniki matur? Korepetycje... korepetycje i jeszcze raz koreptycje... Pozdrawiam :) Również miłych wakacji życzę.
Dodany 15.07.2019, 11:06 przez mama
Zapraszam Panią do szkoły i do lektury nazwisk kandydatów. Tablica znajduje się w holu głównym. Jest co czytać. Przekona się Pani wówczas, że w ramach tego "fatalnego" naboru nie wszyscy kandydaci zostaną do szkoły przyjęci. Pozdrawiam Panią bardzo serdecznie i życzę wspaniałych, a przede wszystkim spokojnych wakacji.
Dodany 15.07.2019, 10:32 przez Wojciech Zembrzycki
Szanowna Pani Mamo. Zdaje się, że jest Pani ponadprzeciętnie poinformowana o tym, co dzieje się w szkole. W sposób zupełnie błędny łączy Pani kwestię sukcesów szkoły z naborem do niej. Sukcesy, na które mamy wpływ są codziennością tej szkoły, a bardzo dobre wyniki na maturze to nasza duma od lat. Nabór mniej zależy od nas samych, a bardziej od demografii i czynników zewnętrznych. Skąd więc posiada Pani wiedzę o rzekomo niskim naborze, skoro żaden rodzic podczas rekrutacji nie jest informowany o niczym innym, poza sytuacją jego dziecka?
Dodany 15.07.2019, 10:27 przez Wojciech Zembrzycki
Skoro takie sukcesy, dlaczego taki beznadziejny tegoroczny nabór? najmniej chętnych do I LO...
Dodany 15.07.2019, 09:23 przez mama