baner Tablice2

AKTUALNOŚCI > Brodnica.net > Na jakich systemach inteligentnego domu najwięcej zaoszczędzisz i które sprawdzą się najlepiej w kosztach użytkowania domu?

Duży dom i małe koszty utrzymania, czy to możliwe? Tak, pod warunkiem, że zainwestujemy w system inteligentnego domu. To koszt, który zwróci się z nawiązką.

Czujniki temperatury

Każdy, kto ma swój dom, wie, jak duże koszty ogrzewania musi ponieść w sezonie zimowym. Ogrzewanie to jeden z tych wydatków, który chcemy zminimalizować, ale bez utraty komfortu termicznego. Pomóc może w tym właśnie system inteligentnego domu i zarządzania temperaturą. Automatyczna kontrola temperatury i uruchamiania bądź wyłączania ogrzewania może odbywać się nie tylko dla całego domu, ale i dla poszczególnych pomieszczeń. Możliwe jest też zaprogramowanie automatycznego włączania i wyłączania ogrzewania w określonych godzinach. Połączenie systemu inteligentnego domu z domową siecią internetową daje możliwość zarządzania ogrzewaniem na odległość. To duża wygoda dla osób, które dużo podróżują w sezonie zimowym. Ogrzewanie można wyłączyć na czas nieobecności i włączyć przed powrotem do domu.

Czujniki światła i ruchu

Kolejnym elementem składowym rachunków są rachunki za prąd. Tu można sporo zaoszczędzić, stawiając na inteligentne sterowanie oświetleniem. Najlepiej nadaje się do tego celu oświetlenie LED. Wyprodukowane w tej technologii świetlówki pobierają bardzo mało prądu. Zintegrowanie oświetlenia z czujnikami zmierzchowymi i czujnikami ruchu pozwala na daleko idące oszczędności. Światło zapala się samoczynnie gdy wchodzimy do pomieszczenia i gaśnie, gdy w nim nie przebywamy. Czujniki obecności w pomieszczeniu zapobiegają wyłączaniu światła, gdy np. siedzimy w fotelu i czytamy książkę. Podobnie jak temperaturą, tak i światłem można sterować na znaczne odległości za pomocą sieci Wi-Fi.

Czujniki zalania

Nie mają bezpośredniego wpływu na comiesięczne rachunki, ale potrafią zabezpieczyć przed nagłymi i niemałymi wydatkami. Montuje się je w łazience, bo to tam najczęściej dochodzi do zalania np. w przypadku przelania się wody z wanny (zapominanie o napełnianiu wanny zdarza się wcale nie tak rzadko) lub awarii pralki. Czujnik zalania informuje o znacznych ilościach wody na podłodze i pozwala na podjęcie szybkiej interwencji, co w efekcie chroni użytkownika takiego systemu przed remontem pomieszczenia poniżej łazienki lub wypłacania odszkodowania sąsiadowi (a czasem nawet sąsiadom kilka pięter niżej).

Więcej informacji o możliwościach oszczędzania z inteligentnym domem można znaleźć na stronie zamel.com.źródło: ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodano/zmodyfikowano: 20.08.2019, 13:03 , Komentarzy: 0, wyświetleń: 411

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.