baner Warzywa

AKTUALNOŚCI > Urząd Miejski > Jest pozwolenie na budowę ścieżki pieszo-rowerowej Brodnica - Osiek

6 sierpnia 2019 r. wojewoda Kujawsko–Pomorski wydał decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej pn.: "Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 560 poprzez budowę ścieżki pieszo – rowerowej z miejscowości Osiek przez wieś Gorczenica (Gm. Brodnica) do miasta Brodnicy".

Inwestycja realizowana będzie we współpracy z Gminą Miasta Brodnicy oraz Gminą Osiek. Wartość całkowita projektu to 5 633 306,73 zł, a dofinansowanie ze środków europejskich wyniesie 1 983 982,27 zł w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020.

W ramach projektu, na który otrzymaliśmy pozwolenie przewiduje się budowę ścieżki pieszo – rowerowej wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 560 na odcinku od skrzyżowania ulic Podgórna – Długa – Al. Józefa Piłsudskiego (Rondo Warszawskie) w Brodnicy przez Gorczenicę do miejscowości Osiek. Nowobudowana ścieżka pieszo – rowerowa będzie miała 2,5 metra szerokości, 6 630 metrów długości i wykonana zostanie z betonu asfaltowego.
Początek ścieżki pieszo – rowerowej zlokalizowano w Brodnicy, około km 3+050 drogi wojewódzkiej, na skrzyżowaniu ulic Podgórnej – Długiej – Al. Józefa Piłsudskiego (Rondo Warszawskie), na wlocie ulicy Podgórnej. Ścieżka łączy się w tym miejscu z istniejącymi ciągami pieszym i rowerowym. Na początkowym odcinku (około 300 metrów) planuje się ścieżkę bezpośrednio przy krawędzi jezdni drogi wojewódzkiej, po jej prawej stronie. Na dalszym odcinku przebieg ścieżki planuje się w odsunięciu od jezdni, za rowami i skarpami drogi wojewódzkiej. W Gorczenicy, ze względu na korzystniejsze ukształtowanie terenu, ścieżka pieszo – rowerowa przejdzie na lewą stronę drogi wojewódzkiej. W niektórych miejscach, ze względu na niekorzystne ukształtowanie lub zagospodarowaniem terenu, ścieżkę planuje się zbliżyć do jezdni drogi wojewódzkiej w odległości minimum 0,5 m od krawędzi jezdni. Koniec ścieżki zaprojektowany jest w Osieku, gdzie połączy się ona z istniejącym chodnikiem.

Aby użytkownicy nowej ścieżki pieszo-rowerowej mogli bezpiecznie i wygodnie korzystać z obiektu, zaplanowano również w projekcie wykonanie oświetlenia drogowego poprzez budowę 8 lamp oświetleniowych hybrydowych z oprawą LED z panelami fotowoltaicznymi i turbiną wiatrową.
Zakończenie prac przewidziano do dnia 30 czerwca 2021 roku.

Info.: www.brodnica.ug.gov.pl


źródło: Urząd Miejski

Dodano/zmodyfikowano: 23.08.2019, 16:36 , Komentarzy: 7, wyświetleń: 1267

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.
Ścieżka fajny pomysł, a kiedy będzie budowana do końca obwodnica do ul. Lidzbarskiej, bo tylko przed wyborami temat wraca u urzędników, posłów a potem kilka lat cisza... XXI wiek, miasto w EU, żeby jeszcze obwodnicy nie miało w całości, wiele miast mniejszych, biedniejszych nie przespało i załatwiło dofinansowania i zbudowało obwodnicę. Słabe drogi, brak ścieżek, infrastruktura kiepska, to tylko nieudolność władz, które niewiele robią przez... całą kadencję. Brodnica słabo, nie ma całej obwodnicy, nie ma ciągów ścieżek rowerowych... w mieście, chodniki w wielu miejscach do remontu... Słabo!!!
Dodany 26.08.2019, 12:33 przez Brodniczanin_65_
a co do tego ma poseł? hahaha on ma pomysły z czapy, pociąg do działdowa by ludzie wsiadali w drogie pendolino i gnali do stolicy, sam gnaj se do stolicy za kilometrówkę, a ludziom nie dogadzaj, bo bzdury tworzysz
Dodany 25.08.2019, 11:56 przez ukraina jezdzi do stolicy PeKaesem
Hej cyklista ,jak długo cierpiałeś po wypadku ,trzeba nauczyć się czytać z zrozumieniem , to nie wiersz , lecz zwykła proza zwracająca uwagę na głupotę polityczną .
Dodany 25.08.2019, 10:14 przez Bolek
Hej Bolek. Brałeś coś? Piszesz bez składu u ładu. Przetłumaczę Ci. Piszesz bez sensu.
Dodany 25.08.2019, 09:35 przez Cyklista
Budować w tym kierunku jeszcze dalej, może wrócą do domu jak dorobili się roweru? Brawo poseł Szramka!
Dodany 24.08.2019, 21:04 przez obserwator
8 lamp? Gratuluję pomysłowości :-)
Dodany 24.08.2019, 07:30 przez jk1978
Ścieżka jak ścieżka wymyślona robota, nie da się ukryć to polityczna głupota , bo kto o zdrowych zmysłach myślałby o takich pomysłach ,do jasnej cholery przesiadajcie politycy z służbowych limuzyn na służbowe rowery ,pedałujcie ile sił w nogach żeby się dotlenił mózg w waszych głowach , po patrzcie na wiejskie drogi , tam się nie da chodzić ani jechać rowerem ,ta mogą chodzić tylko krowy spacerem ,jedna ścieżka do Zbiczna pokazała że głupota na długo do Brodnicy zawitała, więcej widzisz rowerzystów na asfalcie jak na brukowej śmierdzącej drodze.
Dodany 23.08.2019, 17:56 przez Bolek