REKLAMA - ZA DARMO 10000 WYŚWIETLEŃ NA START!

baner KALENDARZE

AKTUALNOŚCI > Urząd Miejski > Telefon zaufania dla osób dotkniętych przemocą

W naszym regionie działa Kujawsko-Pomorska Niebieska Linia. Bezpłatną pomoc prawną i psychologiczną można uzyskać dzwoniąc pod numer telefonu 800 154 030. Linia jest otwarta codziennie (również w dni wolne od pracy) w godzinach 17-21.

Kujawsko-Pomorska Niebieska Linia to nie tylko udzielanie porad telefonicznych, ale również spotkania osobiste czy porady za pomocą poczty elektronicznej: niebieskalinia@kujawsko-pomorskie.pl. Istnieją także możliwość umówienia się na spotkanie z prawnikiem lub psychologiem w Toruniu.

Dodatkowo organizowane są cykliczne dyżury prawników udzielających pomocy ofiarom przemocy. W Brodnicy dyżury odbywają w drugie środy miesiąca ( a także: 11 września, 9 października, 13 listopada, 5 grudnia (zamiast 11 grudnia)) w godz 9:00-14:00 w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej (ul. Św. Jakuba 22 tel. 56 491 97 71).

Biuro Wsparcia Rodziny i Przeciwdziałania Przemocy, które prowadzi merytoryczny nadzór nad Kujawsko-Pomorską Niebieską Linią (Telefoniczne Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie) podejmuje również interwencje w instytucjach, z którymi muszą kontaktować się pokrzywdzeni, prowadzi mediacje między stronami konfliktów. W uzasadnionych przypadkach zapewnia zastępstwo procesowe. Podejmuje również kampanie społeczne i akcje medialne. Prowadzi też szkolenia dla zespołów interdyscyplinarnych i innych osób pracujących w pierwszym kontakcie z osobami doświadczającymi przemocy, a także szkolenia dla osób pracujących nad korekcją postaw sprawców przemocy w rodzinie.

Info. Urząd Marszałkowski

źródło: Urząd Miejski

Dodano/zmodyfikowano: 11.09.2019, 12:47 , Komentarzy: 0, wyświetleń: 235
KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.