REKLAMA - ZA DARMO 10000 WYŚWIETLEŃ NA START!

baner KALENDARZE

AKTUALNOŚCI > KPP Brodnica > Policjantka w przedszkolu

Policjantka z Brodnicy w minionym tygodniu odwiedziła grupę przedszkolaków z Karbowa, z którą rozmawiała o bezpieczeństwie na drodze, podwórku w domu, w czasie zabaw oraz o tym, jak bezpiecznie podróżować samochodem. Nie zabrakło pytań dotyczących pracy pani policjantki.
Policjantka z brodnickiej komendy, spotkała się z prawie 50-osobową grupą dzieci z przedszkola w miejscowości Karbowo. Funkcjonariuszka przedstawiła dzieciom najważniejsze zasady poruszania się po drogach, bezpieczeństwa podczas zabaw, zachowań w domu czy na podwórku. Przypomniała o potrzebie jazdy samochodem w specjalnych fotelikach lub na siedziskach. Pani w mundurze opowiadała też o samym zawodzie policjanta, przybliżając zebranym na czym polega codzienna policyjna służba.
Dodatkowo poinformowała przedszkolaków o obowiązku noszenia elementów odblaskowych, które poprawiają widoczność pieszych po zmroku. W prezencie dzieci otrzymały elementy odblaskowe od przedstawiciela jednej z brodnickich firm, a w zamian obiecały przestrzegać przepisów o których dowiedziały się podczas spotkania.

źródło: KPP Brodnica

Dodano/zmodyfikowano: 08.10.2019, 11:17 , Komentarzy: 0, wyświetleń: 386
KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.