NOWOŚĆ - REKLAMY TEKSTOWE
GRATIS 10 tysięcy wyświetleń reklamy dla każdej nowo zarejestrowanej firmy. Zalety: emisja na wszystkich podstronach Brodnica.net, łatwa edycja w dowolnym czasie, statystyki, atrakcyjne ceny pakietów reklamowych i wiele innych. SPRAWDŹ NAS!

baner KALENDARZE

AKTUALNOŚCI > Brodnica.net > Młodzi brydżyści z SP2 mistrzami Polski

W dniach 26 – 29 września 2019 roku 12 dzieci trenujących z sekcji brydżowej UKS GOL Brodnica i Szkole Podstawowej nr 2 w Brodnicy brało udział w IX Mistrzostwach Polski Młodzików w brydżu sportowym zorganizowanych w Starachowicach przez Polski Związek Brydża Sportowego. W zawodach brało udział ponad 150 młodych brydżystów z całej Polski grających w trzech kategoriach wiekowych. Nasi brydżyści przygotowywali się na dodatkowych zajęciach rozwijających organizowanych w SP2 w Brodnicy i zajęciach UKS GOL Brodnica.

Pierwszego dnia w turnieju par mikstowych U-12 tytuł wicemistrza Polski wywalczyli Julia Antczak (SP2) i Michał Kupczyk (SP2). Miejsce III i brązowe medale wywalczyli Martyna Dorszewska (SP2) i Franciszek Krajewski (SP4).
Sobota 28.09 to całodzienny turniej 16 teamów. W turnieju teamów UKS GOL I Brodnica grający w składzie Martyna Dorszewska, Julia Antczak, Michał Kupczyk i Franek Krajewski zajął VI miejsce. Miejsce VII wywalczył zespół UKS GOL II Brodnica w składzie Zofia Gaszak, Oliwia Malinowska, Paweł Pietrzykowski I Paweł Laskowski (wszyscy SP2).

Nasi najmłodsi brydżyści w kategorii U 10 w turnieju teamów zajęli III miejsce i zdobyli brązowe medale ( Oliwia Wróblewska, Marta Piątkowska, Aleksander Korecki, Maksymilian Kruza – wszyscy SP2). W niedzielnych turniejach nasi zawodnicy rozegrali 22 rozdania i wypadli rewelacyjnie. Mistrzami Polski w parach chłopców U-12 zostali: Franciszek Krajewski (SP4) i Michał Kupczyk (SP2).

Mistrzyniami Polski w parach dziewcząt U-10 zostały uczennice SP2 Marta Piątkowska i Oliwia Wróblewska. Tytuł wicemistrzyni i srebrny medal zdobyła Oliwia Malinowska (SP2) grająca z zawodniczką z Warszawy.

Tak doskonałe wyniki młodych brydżystów pozwoliły Szkole Podstawowej nr 2 w Brodnicy zająć I miejsce w Polsce i zdobyć puchar w klasyfikacji szkół. Miejsce XVI zajęła SP4 w Brodnicy. W klasyfikacji klubowej UKS GOL Brodnica zajął II miejsce w Polsce.
Opiekunami i trenerami uczniów byli Elżbieta i Bogumił Kupczyk. Za pomoc i wsparcie w organizację wyjazdu dziękujemy rodzicom, Burmistrzowi Brodnicy panu Jarosławowi Radaczowi, dyrektorowi CKZiU panu Jackowi Gniadkowskiemu i kierowcy panu Piotrowi Bronikowskiemu.

Zapraszamy wszystkich chętnych do gry w brydża sportowego na zajęcia UKS GOL Brodnica. Informacje – Tel. 662 065 186, 602 241 057.

materiał nadesłany

Dodano/zmodyfikowano: 08.10.2019, 10:18 , Komentarzy: 0, wyświetleń: 476
KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.