baner Baner

AKTUALNOŚCI > Brodnica.net > I LO w Brodnicy najlepsze w powiecie

Każdego roku Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" przygotowuje ranking szkół średnich. Zestawienie prezentuje najlepsze polskie licea i technika. Ranking jest źródłem informacji dla kandydatów do szkół średnich oraz i ch rodziców, ale także bardzo ważnym sygnałem dla uczelni wyższych o tym, jakich kandydatów na studia mogą się spodziewać.
I LO w Brodnicy wielokrotnie potwierdzało w tym rankingu wysoki poziom kształcenia, będąc prawie zawsze liderem zestawienia wśród szkół powiatu brodnickiego. I w tym roku nasza szkoła może poszczycić się najwyższym wynikiem w powiecie. W województwie kujawsko-pomorskim zajęła 24., a w Polsce 648. miejsce na 2085 liceów, które spełniły kryteria rankingu. W zestawieniu brano pod uwagę wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych, wyniki matury z przedmiotów dodatkowych oraz sukcesy w olimpiadach krajowych i międzynarodowych. Warto przypomnieć, że I LO w Brodnicy było też jedyną szkołą powiatu brodnickiego i jedną z ośmiu szkół okręgu toruńskiego, wyróżnioną w sierpniu ubiegłego roku przez Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty za najwyższe wyniki egzaminu maturalnego w roku szkolnym 2018/2019.

Wojciech Zembrzycki, I LO w Brodnicy

Dodano/zmodyfikowano: 14.01.2020, 12:53 , Komentarzy: 0, wyświetleń: 329

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.