baner Baner

AKTUALNOŚCI > Urząd Miejski > Aplikacja - Kwarantanna domowa

Kwarantanna domowa – to aplikacja przygotowana przez Ministerstwo Cyfryzacji, która ułatwia i usprawnia przeprowadzenie obowiązkowej kwarantanny w warunkach domowych.
Program umożliwia potwierdzenie miejsca, w którym przebywasz, podstawową ocenę stanu zdrowia i bezpośrednie zgłoszenie zagrożenia. Ułatwia też zaopatrzenie w najpotrzebniejsze artykuły osobom, które nie mają takiej możliwości samodzielnie.

Jak aktywować aplikację?
Pobierz aplikację Kwarantanna domowa z App Store lub Google Play. Po jej zainstalowaniu Zarejestruj się za pomocą numeru telefonu. Twoje konto zostanie zweryfikowane po wprowadzeniu kodu, który otrzymasz w wiadomości SMS.
Aplikacja za zgodą Użytkownika korzysta z lokalizacji GPS, funkcji robienia zdjęć ze stemplem czasowym, rozpoznawania twarzy, możliwości wypełniania formularzy, wybierania połączenia z infolinią.
W razie jakichkolwiek problemów technicznych osoby korzystające z aplikacji mogą zadzwonić na przygotowaną dla nich specjalną infolinię - 22 165 57 44. Więcej informacji, w tym regulamin, na https://www.gov.pl/web/koronawirus/kwarantanna-domowa

źródło: Urząd Miejski

Dodano/zmodyfikowano: 25.03.2020, 13:41 , Komentarzy: 1, wyświetleń: 402

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.
W Nowym Mieście Lubawskim dyrektorka sanepidu to pierwsza zarażona, a cały sanepid wylądował na kwarantannie:-) Zapewne spotykała się na tych śmiesznych, tajnych naradach w sprawie walki z koronawirusem z tamtejszym burmistrzem, starostą, komendantami straży i policji więc lepiej omijajcie tamte rejony.
Dodany 25.03.2020, 14:03 przez Republika bananowa