baner Tablice2

AKTUALNOŚCI > Brodnica.net > Ośrodki wytchnieniowe dla lekarzy, pielęgniarek, ratowników medycznych

Samorząd województwa uruchomił dwa ośrodki wytchnieniowe, dedykowane białemu personelowi pięciu kujawsko-pomorskich szpitali znajdujących się na pierwszej linii walki z epidemią. – Chcemy, by służyły tym, którzy codziennie narażają zdrowie i życie by służyć innym – podkreśla marszałek Piotr Całbecki. Zapraszamy.

Zostały zorganizowane w Górznie (ośrodek edukacji ekologicznej Wilga) i Przysieku (hotel Daglezja i domy mobilne, zakupione przez samorząd województwa w czasie walki ze skutkami nawałnic sprzed kilku lat). Na medyków czeka 70 miejsc w jednoosobowych pokojach z łazienkami, ale w każdej chwili możemy przyjąć jednocześnie nawet 100 osób. W Przysieku oddajemy im do dyspozycji także zadbany park przy hotelu Daglezja

Zapewniamy też zdalną pomoc psychologiczną i wyżywienie, książki i audiobooki udostępnione przez Książnicę Kopernikańską w Toruniu oraz, jak w zwykłych hotelach, telewizję i internet. Możemy też zorganizować transport do każdego z ośrodków.
Zakładamy, że ośrodek w Przysieku będzie służył jako miejsce krótkich pobytów (noclegowych, na przykład po dyżurze w szpitalu), natomiast Górzno jako miejsce dwu-trzydniowych pobytów wytchnieniowych po dłuższych okresach wytężonej pracy.
Oba są dedykowane białemu personelowi (lekarzom, pielęgniarkom, ratownikom medycznym) zatrudnionemu w pięciu kujawsko-pomorskich szpitalach funkcjonujących w sytuacji epidemii w podwyższonej gotowości. Miejsca w nich będziemy udostępniać zgodnie z zapotrzebowaniem tych placówek.
Ośrodki zostały zorganizowane w uzgodnieniu z właściwymi służbami sanitarnymi, z uwzględnieniem reżimu przeciwepidemicznego. Korzystający z nich nie będą się bezpośrednio kontaktować z personelem obiektów hotelowych. Pokoje będą dezynfekowane każdorazowo po ich zwolnieniu przez certyfikowaną wyspecjalizowaną firmę. Trzeba jednak wyraźnie zaznaczyć, że miejsca te nie są przeznaczone dla osób chorych czy zarażonych.

Pobyty są bezpłatne, wszystkie koszty pokrywa samorząd województwa. Placówki prosimy o kontakt z p. Katarzyną Wilczyńską, tel. 660 667 943.

źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego
fot. Andrzej Goiński/UMWKP

Dodano/zmodyfikowano: 28.03.2020, 09:55 , Komentarzy: 3, wyświetleń: 3283

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.
Było Liceum Medyczne, był zapasy w czasie komuny na wypadek wojny z Zachodem, a obecnie nie ma wroga typu Zachód, a pojawił się niewidzialny większy w sile rażenia gospodarki a z czasem ludzi wirus... Nie wiadomo ile potrwa epidemia, co to jest do końca, jakie niesie starty i szkody nawet ty, co wyzdrowieli. Wielka niewiadoma... Trzeba większego i szybszego działania Państwa od Wawy po gminy, miasta. Samorządy na razie słabo, żadnych widocznych dezynfekcji miast, gdzie są maski, płyny, rękawiczki, gdzie... Jak zawsze wirus zaskoczył, jak zima... tylko zima moment sama mija, a wirus...
Dodany 31.03.2020, 19:38 przez Brodniczanin_65_
Popieram, należy im się jak najbardziej, ale usługiwać powinni im Ci radni, którzy kilkanaście lat temu przegłosowali likwidację Liceum Medycznego w Brodnicy.
Dodany 30.03.2020, 08:04 przez samum
Brawo Panie marszałku, w końcu obudziliście się z maseczkami, które już powinny trafić w styczniu do wszystkich. Z tego wynika, że państwo w tym rząd i samorząd nie mają żadnych rezerw, zasobów w ciężkich chwilach.
Dodany 28.03.2020, 11:20 przez brodnica.