baner Tablice2

AKTUALNOŚCI > Brodnica.net > Karnisze sufitowe czy tradycyjne. Poznaj zalety i wady karniszy

Osoby urządzające swoje wnętrza w pewnym momencie stają przed dylematem – jak wybrać karnisz pasujący do danego pokoju. Nie chodzi tutaj o wygląd karnisza, lecz o rodzaj. Czy zamontować tradycyjny karnisz, czy może jednak zdecydowanie lepiej będzie sprawdzał się karnisz sufitowy. Poznaj zalety i wady karniszy.

Karnisz sufitowy – zalety i wady

Analizując wady i zalety karniszy sufitowych, wypada podkreślić, że tego typu rodzaj produktu posiada zdecydowanie więcej pozytywnych cech, aniżeli negatywów. Karnisz sufitowy można zamontować dosłownie wszędzie. Wystarczy płaska powierzchnia sufitowa. Co więcej, idealnie komponuje się z sufitami podwieszanymi, które ograniczają wysokość pomieszczenia przez co, między wnęką okienną a sufitem nie pozostaje wiele miejsca na przymocowanie wsporników. Coraz częściej konstrukcję sufitu podwieszanego wykonuje się w taki sposób, by kończył się tuż przed oknem, co daje możliwość ukrycia karnisza, przez co zawieszone zasłony wyglądają bardzo elegancko, wręcz wypływając z sufitu pomieszczenia.

Karnisz sufitowy sprawdza się też na dużych powierzchniach, na przykład przed całą przeszkloną ścianą czy wyjściem na taras. Pozwala na estetyczny wygląd firan i zasłon, a także jest bardzo funkcjonalny. Jednym ruchem ręki można dostosować ograniczenie światła, czy też prywatności, gdy zbliża się zmierzch. Jednak największą zaletą karniszy sufitowych jest możliwość montażu również na zaokrąglonych powierzchniach lub gdy chcemy przysłonić okna na dwóch przylegających do siebie prostopadle oknach. Montowane są wtedy karnisze sufitowe o kształcie łuków, pozwalające na swobodne przesuwanie zasłon na zawieszonych żabkach czy agrafkach wyposażonych w specjalistyczne rolki. Wadą karniszy sufitowych może być obowiązek sprawdzenia stosowanego obciążenia; nie możemy zawiesić bardzo ciężkich materiałów, jeśli zastosowana technologia nie jest najwyższej jakości. Dlatego warto wybrać zaufanego dystrybutora. Sprawdź ofertę karniszy sufitowych numer 1 w Polsce w serwisie karnix.pl.

Karnisze tradycyjne

Karnisze tradycyjnie pełnią podobną funkcję do karniszy sufitowych z drobną różnicą. O ile karnisz sufitowy, ma eksponować zawieszony materiał, tak karnisz tradycyjny musi być równie estetyczny i pasować do urządzonego wnętrza. Co więcej, tego typu karnisz może wręcz nadawać ton całemu wystrojowi, być bardzo oryginalny i wyeksponowany. Karnisze tradycyjne występują w wielu odmianach, wzorach i wykonane są z różnych materiałów – aluminium, metal, drewno, plastik. Mogą stanowić drobny dodatek do pokoju, być funkcjonalnym elementem lub wyłącznie służyć jako dekoracja. Wadą tradycyjnego karniszu będzie przymus montażu wielu wsporników, by dużej powierzchni okiennej. Wsporniki należy też zamocować w ścianie bardzo solidnie, tak by utrzymały ciężar rurek oraz zawieszonych materiałów. Trzeba także uważać podczas nawiercania otworów pod wsporniki. Przed samodzielnym przystąpieniem do prac, warto znać rozkład instalacji elektrycznej biegnącej w ścianie, tak by przypadkiem nie trafić wiertłem na kabel prądowy.

Jeśli wciąż zastanawiasz się, czy karnisz sufitowy będzie trafnym pomysłem do twojego wnętrza, przeczytaj artykuł: "Karnisze sufitowe - czyli klasyczny styl i elegancki wygląd".źródło: ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodano/zmodyfikowano: 02.04.2020, 09:56 , Komentarzy: 0, wyświetleń: 588

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.