baner Mieszkanie

AKTUALNOŚCI > KPP Brodnica > Sezon motocyklowy w pełni

Miłośnicy dwóch kółek rozpoczęli już sezon motocyklowy. Policjanci przypominają, że zanim wsiądziesz na swój motocykl, warto pamiętać o kilku podstawowych zasadach bezpieczeństwa.
Wiosenna w pełni. Co się z tym wiąże, miłośnicy motocykli wyjeżdżają z garaży. Wsiadając na swoje "dwa kółka" należy pamiętać o bezpieczeństwie nie tylko swoim, ale i innych użytkowników dróg. Zanim wsiądziemy na motocykl, powinniśmy go najpierw dokładnie przygotować do jazdy. Motocykl po kilku miesiącach przerwy, powinien przejść przez kompleksowe sprawdzenie swojego stanu technicznego. Warto udać się do stacji diagnostycznej, aby na specjalnym sprzęcie, dokonać przeglądu swojego motocykla. Sprawny układ hamulcowy, wydechowy, odpowiednie oświetlenie czy stan bieżnika w oponach jest niezbędny do bezpiecznej jazdy. Wsiadając na swój jednoślad, warto pomyśleć o odpowiednim stroju. Niezbędny jest oczywiście kask, bez którego jazda motocyklem jest niedozwolona jak również specjalny kombinezon ze wzmocnieniami, który niejednemu pomógł uniknąć pozdzieranych kolan, czy łokci. Niestety nie tylko sprawy motocykl, odpowiedni strój czy najlepszy kask nie pomogą nam uniknąć niebezpieczeństw. Najważniejsze w jeździe motocyklem jest zdrowy rozsądek!! Wyprzedzanie w niedozwolonych miejscach, "na trzeciego", zbyt szybka i brawurowa jazda- to najczęstsze grzechy motocyklistów, przez które dochodzi do wypadków. Niestety motocyklistę nie chronią poduszki powietrzne czy pasy bezpieczeństwa. O swoje bezpieczeństwo kierowca jednośladu musi zadbać sam. Policjanci apelują!!! Nie nadużywajmy gazu. Dbaj o siebie, swojego pasażera i innych uczestników dróg.

źródło: KPP Brodnica

Dodano/zmodyfikowano: 28.05.2020, 16:51 , Komentarzy: 0, wyświetleń: 202

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.