baner Tablice2

AKTUALNOŚCI > KPP Brodnica > Pijany kierowca zamienił się miejscem z pijanym pasażerem

Do 3 lat pozbawienia wolności grozi 50-letniemu kierowcy vw transportera, który prowadził pojazd w stanie nietrzeźwości mając orzeczony dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Pijany kierowca po zatrzymaniu przez policjantów, zamienił się miejscami z równie pijanym pasażerem.
W minioną sobotę (11.07.) brodniccy policjanci zauważyli vw transportera, którym według zgłoszenia kieruje nietrzeźwy mężczyzna. Przy ul. 18 Stycznia policjanci zatrzymali do kontroli drogowej pojazd. Funkcjonariusze podchodząc do samochodu zauważyli, jak kierowca zamienia się miejscami z pasażerem siedzącym obok. W trakcie kontroli okazało się, że zarówno kierowca jak i pasażer są pijani. Kierowca odmówił poddania się badaniu alkotestem, pobrano zatem od niego krew do badań na zawartość alkoholu w organizmie. 50-latek miał również orzeczony dożywotni sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. 51 -letni pasażer nie posiadał w ogóle prawa jazdy a na policyjnym alkoteście "wydmuchał" ponad 2,5 promila. Obaj mężczyźnie trafili do policyjnego aresztu w Brodnicy. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz niestosowanie się do orzeczonego przez sąd zakazu, 50-latkowi grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Brodnica

Dodano/zmodyfikowano: 13.07.2020, 09:35 , Komentarzy: 0, wyświetleń: 960

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.