TK TECHNOLOGY Tablice2

AKTUALNOŚCI > Starostwo Powiatowe > Szkoły powiatu powyżej średniej

Centralna Komisja Egzaminacyjna ogłosiła wyniki matur. Absolwenci liceów i techników prowadzonych przez Powiat Brodnicki uzyskali wyniki wyższe niż średnia w kraju i w regionie. Aż 76 proc. przystępujących do matury zdało egzamin dojrzałości. To dobry wynik, biorąc pod uwagę fakt, że nauka w ubiegłym roku szkolnym z powodu pandemii prowadzona była inaczej niż zazwyczaj.
Zdawalność matury w szkołach prowadzonych przez Powiat Brodnicki wyniosła 76 proc. i była wyższa od średniej ogólnopolskiej, która ukształtowała się na poziomie 74 proc. Była też wyższa od średniej w województwie kujawsko-pomorskim, gdzie średni wynik był o pięć punktów procentowych niższy i wyniósł 71 proc.

W I Liceum Ogólnokształcącym im. Filomatów Ziemi Michałowskiej na 123 abiturientów, kończących naukę w szkole, wszyscy przystąpili do matury. Egzamin dojrzałości zdało 104 uczniów. Spośród tych, które nie zdały, 15 osób może przystąpić do egzaminu poprawkowego we wrześniu, czworo ze względu na wynik nie uzyskało takiej możliwości.

W Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Brodnicy Spośród 270 uczniów kończących naukę w szkole, do matury przystąpiło 200 osób. 139 abiturientów zdało egzamin, a 61 "oblało" maturę. Z tej grupy 50 uczniów ma możliwość podejścia do wrześniowego egzaminu poprawkowego.

W Zespole Szkół w Jabłonowie Pomorskim na 35 uczniów, którzy zakończyli naukę w szkole, 31 przystąpiło do matury, 26 z nich zdało egzamin. Piątka, która "poległa", ma możliwość zdania matury w sesji poprawkowej.

Łącznie naukę w szkołach prowadzonych przez Powiat Brodnickiego ukończyło 428 uczniów. Do matury przystąpiło 354 abiturientów, z których 269 zakończyło egzamin z sukcesem. Spośród 85 uczniów, którzy nie zdali, 70 osób ma możliwość zdania matury we wrześniu.

- Na uwagę zasługuje wysoki wskaźnik zdawalności w technikum w Jabłonowie Pomorskim, wynoszący 88 proc. Zdawalność w technikach jest bowiem z reguły dużo niższa niż w liceach. W tym roku w kraju wyniosła 62 proc. – podkreśla Justyna Prajs, naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Brodnicy.

źródło: Starostwo Powiatowe

Dodano/zmodyfikowano: 14.08.2020, 11:47 , Komentarzy: 6, wyświetleń: 1231

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.
Sukces! Mamy gejniuszy. Aż 25% nie zdało matury na poziomie debila. Gratulacje. Teraz tylko niech ta nasza elita idzie na studia. Tam dopiero pokaże klasę! Chława zdanej maturze.
Dodany 17.08.2020, 23:45 przez Matrurzysta 2020
Paplanina niedoinformowanych jak zwykle.
Dodany 14.08.2020, 12:23 przez Antek
Pod płaszczykiem epidemii się lody kręci hahaha
Dodany 14.08.2020, 09:46 przez hahaha
Pytanie kiedy był konkurs ??? W pandemi ???
Dodany 14.08.2020, 09:38 przez pytanie
"To dobry wynik, biorąc pod uwagę fakt, że nauka w ubiegłym roku szkolnym z powodu pandemii prowadzona była inaczej niż zazwyczaj." - cha, cha nie uczy się kompletnie towarzystwo to potem nie odkrycie że aż tylu nie zdało matury ale nie ma co się martwić bo do łopaty potrzeba jak najbardziej ludzi. Co do stwierdzenia, że "z powodu pandemii nauka prowadzona była inaczej niż zazwyczaj" to zapytam kiedy maturzyści kończą zazwyczaj naukę w szkole przed maturą a kiedy zostało wprowadzone zdalne nauczanie w Polsce? Jak mówi stare przysłowie: "Co się nie najadłeś, to się nie naliżesz":-))))
Dodany 13.08.2020, 19:26 przez Do nauki matoły
podkreśla Justyna Prajs, naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Brodnicy. kiedy był konkurs, cichy tajny ???
Dodany 13.08.2020, 15:10 przez po linii partii