baner Baner

AKTUALNOŚCI > Starostwo Powiatowe > Aktywny samorząd dla studentów

Ruszył nabór wniosków w ramach pilotażowego programu "Aktywny samorząd. Moduł II - pomoc w uzyskaniu wykształcenia na poziomie wyższym" - poinformowało Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Brodnicy. O pomoc mogą starać się studenci. Termin składania wniosków mija 10 października br.

- W tym roku znacznie ułatwiono osobom niepełnosprawnym ubieganie się o pomoc w ramach programu - informuje Justyna Pawłowska z PCPR w Brodnicy. - Od 1 marca br. wniosek o dofinansowanie można złożyć przez internet w Systemie Obsługi Wsparcia (SOW), bez wychodzenia z domu, bez kolejek i bez barier.

Jak wyjaśnia urzędniczka, przy składaniu wniosków w ten właśnie sposób pomocny będzie m.in. przygotowany przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych kreator ułatwiający aplikowanie o środki oraz infolinia. Korzystanie z Systemu Obsługi Wsparcia jest bezpłatne. Podstawowym i jedynym warunkiem jest dostęp do sieci internetowej. Pełne wykorzystanie SOW wymaga posiadania jednego z narzędzi autoryzacji, a mianowicie uwierzytelnienia przez profil zaufany na platformie ePUAP lub przy pomocy kwalifikowanego podpisu elektronicznego.

Wnioski w ramach programu "Aktywny samorząd" dostępne są również w siedzibie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, ul. Mickiewicza 1, 87- 300 Brodnica od godz. 7.30 do 15.30. Szczegółowe informacje na temat realizacji programu uzyskać można w siedzibie Centrum pokój nr 1 lub pod numerem tel. 56 49-847- 69 oraz na stronie internetowej www.pcpr-brodnica.bip.net.pl w zakładce Pilotażowy program "Aktywny samorząd".

Link do Systemu Obsługi Wsparcia

źródło: Starostwo Powiatowe

Dodano/zmodyfikowano: 02.09.2020, 13:46 , Komentarzy: 0, wyświetleń: 163

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.