TK TECHNOLOGY Tablice2

AKTUALNOŚCI > KPP Brodnica > Oszukują zakochane, samotne osoby

Schemat działania oszustów, którzy rozkochują samotne starsze osoby jest zawsze podobny. Nieświadoma ofiara spotyka swoją "miłość" na portalach społecznościowych, profilach randkowych. Sprawca otacza swoją ofiarę czułością, romantyzmem, wrażliwością. Jak się później okazuje, wymyśla różne kłamstwa, aby pozyskać pieniądze od zakochanej osoby, po czym znika.

Popularną metodą wyłudzenia pieniędzy wśród przestępców stało się oszustwo na tak zwanego "marynarza, amerykańskiego żołnierza, czy też lekarza na misji". Oszuści wyszukują na znanych portalach społecznościowych czy randkowych samotne osoby, po czym nawiązują z nimi kontakt. Poprzez pisanie za pomocą internetowego tłumacza podaje się za amerykańskiego żołnierza, czy też marynarza, próbują rozkochać w sobie zupełnie nieświadome podstępu samotne osoby. Sprawcy wymyślają historie, które rzekomo im się przytrafiły zdobywa zaufanie drugiej strony, po czym prosi o pomoc. Gdy ofiara oszustwa prześle pieniądze na konto przestępcy, zostaje bez ukochanego i bez pieniędzy.

Tak było i tym razem. Do brodnickiej komendy zgłosiła się 67-letnia kobieta, która poinformowała policjantów, że została oszukana. Mieszkanka powiatu brodnickiego na znanym portalu społecznościowym poznała mężczyznę, który podawał się za marynarza pochodzącego z Hamburga. Mężczyzna przekonał niczego nieświadomą kobietę do swoich intencji matrymonialnych poinformował, że przesłał pokrzywdzonej przesyłkę z zawartością 450 tys. funtów brytyjskich oraz drogocenną biżuterię, za którą pokrzywdzona miała uiścić opłatę. 67-letnia kobieta w kilku transzach uiściła opłatę na ponad 100 tys. złotych. Mężczyzna zerwał kontakt z pokrzywdzoną, a kobieta została bez pieniędzy.

Ostrzegamy!
Oszuści najczęściej posiadają wiele fałszywych profili na portalach społecznościowych czy randkowych. Zamieszczają fałszywe zdjęcia profilowe, zdjęcia domów i informacje o sobie. Wszystko, by uśpić czujność swojej ofiary. Warto pamiętać, że sprawcy tych przestępstw wymyślają coraz to nowsze sposoby wyłudzenia pieniędzy.

W podobnych sytuacjach, aby nie stać się jedną z ofiar oszustów matrymonialnych należy zachować szczególną ostrożność. Pamiętajmy, aby nie ulegać chwilowemu zauroczeniu, nie przekazywać pieniędzy nieznanym osobom.

Przypominamy, że o wszystkich próbach wyłudzenia pieniędzy należy natychmiast poinformować Policję, korzystając z numeru alarmowego 112.

źródło: KPP Brodnica

Dodano/zmodyfikowano: 10.01.2021, 13:40 , Komentarzy: 3, wyświetleń: 765

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.
Miłość wirtualna rozum odebrała Teraz ani miłości ani oszczedności nie ma
Dodany 12.01.2021, 22:31 przez Wisia
Naiwność ludzka jest bezgraniczna.
Dodany 11.01.2021, 16:11 przez Antoś
mozesz zgłosic tylko po co? nikt tego nie odzyska
Dodany 11.01.2021, 14:37 przez zakłopotany