TK TECHNOLOGY Tablice2

AKTUALNOŚCI > KPP Brodnica > Kierował pojazdem bez uprawnień, za to po alkoholu

Skrajną nieodpowiedzialnością wykazał się 46-letni mieszkaniec Górzna, zatrzymany przez brodnickich policjantów. Mężczyzna kierował pojazdem mając 0,8 promila alkoholu w organizmie lecz nie posiadając do tego uprawnień. Obok siedziała trzeźwa pasażerka, która miała prawo jazdy. Mężczyźnie, za popełnione przestępstwo prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości, grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.
Do zdarzenia doszło wczoraj (10.01.) kilka minut po godz. 12.00. Patrol ruchu drogowego z Brodnicy pełniąc służbę na terenie miasta Górzna zauważył forda focusa, którego kierowca oraz pasażerka nie stosowali się do obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa. Policjanci zatrzymali do kontroli drogowej samochód. W trakcie kontroli okazało się, że 46-letni kierowca nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami, gdyż wcześniej zostało mu zatrzymane za kierowanie w stanie nietrzeźwości. Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości kierowcy. Po badaniu alkotestem okazało się, że i tym razem mężczyzna prowadził pojazd po alkoholu. Policyjne urządzenie wykazało u niego 0,8 promila alkoholu w organizmie. 46-letni mieszkaniec Górzna za kierowania w stanie nietrzeźwości odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna nie uniknie odpowiedzialności za popełnione wykroczenia.

źródło: KPP Brodnica

Dodano/zmodyfikowano: 11.01.2021, 09:42 , Komentarzy: 2, wyświetleń: 532

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.
Może tym kierującym był Schmidt M. bo wiek bardzo podobny...?
Dodany 21.01.2021, 10:39 przez w
Samochód zezłomować a gagadka w dybach wystawić na widok publiczny na rynku pod ratuszem. Lekarstwo na debili.
Dodany 11.01.2021, 17:54 przez Sebastian