baner Kostiumy

AKTUALNOŚCI > KPP Brodnica > Kierował pod działaniem narkotyków i wywrócił pojazd. Policjanci znaleźli przy nim marihuanę

Do 3 lat pozbawienia wolności grozi 19-latkowi z powiatu brodnickiego, który kierował samochodem pod działaniem środków odurzających i posiadał przy sobie marihuanę. Nastolatek nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami a mimo to wsiadł za kierownicę i doprowadził do kolizji drogowej.
Wczoraj (15.07.) około godz. 15.00 brodniccy policjanci zostali powiadomieni o zdarzeniu drogowym w miejscowości Gaj-Grzmięca. Policjanci, którzy pojechali na miejsce zdarzenia ustalili, że 19-letni kierowca focusa nie dostosował prędkości do warunków drogowych, stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z drogi i wywrócił pojazd. Na szczęście ani pasażerka ani kierowca nie odnieśli obrażeń. Policjanci zbadali stan trzeźwości kierowcy, mężczyzna był trzeźwy. Zachowanie 19-latka nie dawało policjantom spokoju. Po przeszukaniu auta, funkcjonariusze znaleźli woreczek strunowy z zawartością suszu roślinnego. Okazało się, że jest to marihuana. Po badaniu narkotesterem, na jaw wyszło, że mężczyzna mógł prowadzić pojazd pod działaniem narkotyków. 19-latek trafił do policyjnego aresztu. Jeżeli badania laboratoryjne potwierdzą fakt prowadzenia pojazdu pod działaniem środków odurzających, mężczyzna będzie musiał odpowiedzieć za to przed sądem. 19-latek usłyszał zarzut posiadania środków odurzających, za co grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności. Mieszkaniec powiatu odpowie również za spowodowanie kolizji drogowej i prowadzenie pojazdu bez wymaganych uprawnień.

źródło: KPP Brodnica

Dodano/zmodyfikowano: 16.07.2021, 17:21 , Komentarzy: 2, wyświetleń: 873

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.
covidek: gdzie? kiedy?
Dodany 20.07.2021, 11:37 przez żydek
Dajcie artykuł o pijanym policjancie jadącym z dzieckiem w jednym aucie, nie dostajecie takich hitów?
Dodany 19.07.2021, 07:17 przez covidek