Banery_MediaMix Kostiumy

AKTUALNOŚCI > Brodnica.net > Domki drewniane na Twoją działkę

Kto z nas nie kocha odpoczynku na świeżym powietrzu? Wszyscy go uwielbiamy. Aby mógł być jeszcze przyjemniejszy, warto zadbać o architekturę ogrodu czy działki. Temu służą domki letniskowe czy działkowe, które swoim urokiem przyciągają wzrok i sprawiają, że ogród nabiera jeszcze piękniejszego wyglądu. Czy warto inwestować w domki drewniane? A może lepiej postawić na mobilny kamper, którym w każdej chwili możesz wyruszyć w świat? Postaramy się znaleźć odpowiedź!

Domki na działkę- sposób na rekreację i odpoczynek

Klasyczne domki drewniane na działkę ogrodową mają w sobie mnóstwo uroku. W połączeniu z kwiatami, w towarzystwie ozdobnych roślin wyglądają naprawdę uroczo. W zależności od swojego zastosowania, różnią się wyglądem, a także drewnem, z jakiego są wykonane.

Po co właściwie buduje się domki drewniane? Motywy ich powstawania są różne. Drewniany domek może służyć jako miejsce do schronienia się np. w trakcie burzy, ale też do przechowywania ogrodowych narzędzi czy po prostu do odpoczynku.

Domek letniskowy zazwyczaj posiada ozdobną werandę pod dachem, który stanowi doskonałą ochronę przed upałem czy deszczem. Niektóre domki letniskowe posiadają piętro, co pozwala na urządzenie wygodnej sypialni.

Domek ogrodowy natomiast to domek bez stopni, zbudowany na równo z ziemią. Pełni funkcję wypoczynkową, można wstawić do niego łóżko, przechowywać w nim jakiś sprzęt czy nawet zaaranżować turystyczną toaletę i prysznic.

Nieco innym rozwiązaniem są domki narzędziowe, przeznaczony przede wszystkim do przechowywania sprzętu ogrodniczego, nawozów i wszystkich potrzebnych w ogrodzie czy na działce przedmiotów.

Domki drewniane na działkę ogrodow

Domki ogrodowe można oczywiście budować na własną rękę, ale znacznie wygodniej jest postawić na gotowe domki na działkę. Kupuje się je w częściach do samodzielnego montażu, nie ma jednak obaw- z instrukcją z pewnością uda się złożyć domek szybko i sprawnie. Warto podkreślić, że gotowe domki mogą posiadać kolorową impregnację, rynny, zadaszony taras czy podłogę, a nawet pokrycie dachu gontem lub papą. Wszystko zależy od wersji zakupionego domku. Wszystkie potrzebne elementy znajdują się w zestawie, a domek drewniany świetnie sprawdzi się na każdej działce. Koszt takiego domku nie jest wygórowany, a najtańsze modele można kupić już za 5000zł.

Zalety i wady domków drewnianych

Drewniane domki posiadają całe mnóstwo zalet, które sprawiają, że większość z nas marzy o takim uroczym domku na swojej działce albo już go ma. Przede wszystkim, taki domek pozwala na na spędzanie czasu na działce również podczas niekorzystnych warunków atmosferycznych. Nieważne, czy pada deszcz, wieje wiatr czy sypie śnieg, w takim domku zawsze można się schować i po prostu przeczekać załamanie pogody. Dużą zaletą jest możliwość przechowywania różnych ważnych przedmiotów. Dzięki temu nie musimy zawsze mieć ze sobą potrzebnych narzędzi- możemy je zamknąć w domku po zakończonej pracy. Nieco inaczej wygląda to, gdy domek stoi na działce przy domu mieszkalnym, a inaczej, gdy jest to domek letniskowy na działce rekreacyjnej.

Domek drewniany będzie stanowił ogromną frajdę dla dzieci. Jeśli domek będzie należał do nich, może być to pierwsza lekcja dbania o swój dom. To doskonały pomysł na naukę poprzez zabawę. Dzieci uwielbiają spędzać czas w takich kryjówkach, będą więc przeszczęśliwe!

Czy drewniane domki mają jakieś wady? Za wadę można uznać konieczność konserwacji. Drewno jest bardzo podatne na działanie wilgoci i niekorzystnych warunków atmosferycznych. Dlatego tak ważna jest regularna konserwacja wszystkich elementów drewna przy użyciu specjalnych olejów czy innych środków konserwujących.

Pamiętaj, że drewno jest materiałem, które bez odpowiedniego zabezpieczenia może zostać zaatakowane przez korniki czy inne szkodniki. Odpowiednie zabezpieczenie jest więc absolutnie nieodzowne.

Drewniany domek ogrodowy, a może kamper?

Nieco innym pomysłem jest budowa kampera. Kamper z powodzeniem zastąpi domek działkowy, domek rekreacyjny czy domek letniskowy. Na kampera można przerobić samochód typu mały van, również z podnoszonym dachem, samochód dostawczy do 3,5t, brygadówkę, a także karetkę i chłodnię. Istnieje możliwość przerobienia również minibusów i małych autobusów, ale w Polsce taka czynność jest zabroniona. Choć kampery kojarzą nam się głównie z ruchem van life, czyli podróżowaniem kamperem po świecie, kamper może okazać się doskonałą alternatywą dla domków ogrodowych czy działkowych. Dzisiejsze kampery mają naprawdę bogate wyposażenie, a wewnątrz jest niemal tak wygodnie, jak w domu. Kampery można również kupić z drugiej ręki, w doskonałym stanie. W tym celu warto śledzić newsy i ogłoszenia, bo od pewnego czasu zainteresowanie kamperami znacząco wzrosło.

Czy warto inwestować w domki i kampery?

Oczywiście! Takie rozwiązanie są ogromną wygodą, doskonałą ozdobą ogrodu czy działki, ale także świetnym pomysłem na rekreację i odpoczynek. Dzisiaj domki drewniane nie są juz zbyt kosztowne, więc inwestycja w nie jest na wyciągnięcie ręki!źródło: ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodano/zmodyfikowano: 15.08.2021, 22:40 , Komentarzy: 0, wyświetleń: 343

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.