baner Kostiumy

AKTUALNOŚCI > Brodnica.net > Jak skutecznie wykonać osuszanie budynków?

Uciążliwy problem wilgotnych i mokrych ścian w pomieszczeniach występuje dość powszechnie. Mamy z nim najczęściej do czynienia na terenach położonych w rejonie rzek oraz zbiorników wodnych. Brak skutecznych metod pozwalających osuszyć wilgotne ściany powoduje, że problem powraca że zdwojoną siłą i z biegiem czasu naraża mieszkańców zamieszujących taki budynek na niekorzystne skutki zdrowotne. Dowiedz się zatem w jaki sposób przeprowadzić skuteczne osuszanie budynków.

Najskuteczniejsze metody osuszania budynków

Pojawienie się wody w budynku mieszkalnym lub występowanie dużej wilgoci powoduje, że w domu lub mieszkaniu z biegiem czasu zaczynają się pojawiać grzyby, pleśnie oraz inne niebezpieczne drobnoustroje, które są wręcz stworzone do bytowania w takich warunkach. Samo otworzenie okien i porządne przewietrzenie pomieszczeń mieszkalnych nie wystarczy. W takiej sytuacji należy przeprowadzić skuteczne osuszanie wilgotnego środowiska. Przed przystąpieniem do osuszania budynków warto poznać najskuteczniejsze sposoby wykonania tej usługi. Do najskuteczniejszych metod osuszania budynków należy:

  • osuszanie kondensacyjne
  • metoda elektroosmozy

Metoda osuszania kondensacyjnego wykorzystuje zasady kondensacji, czyli wykraplania wilgoci uzyskiwanego przy pomocy nowoczesnych elektronicznych osuszaczy powietrza. Co istotne osuszanie kondensacyjne ścian nie ogranicza obiegu powietrza wewnątrz pomieszczenia poddawanego procesowi osuszania. Całkowicie bezinwazyjną i najskuteczniejszą metodą osuszania jest z kolei zastosowanie elektroosmozy. Proces ten uzyskuje się poprzez wykorzystanie bezprzewodowego urządzenia działającego poprzez odwrócenie procesu kapilarnego zawilgocenia ścian, wypychając tym samym wodę do ziemi. Ze zjawiskiem wilgoci kapilarnej mamy najczęściej do czynienia w starym budownictwie. Zastosowanie usługi elektroosmozy jest niezwykle skuteczne i sprawdzone. Nie rodzi konieczności przeprowadzenia remontu budynku, problematycznego nawiercania ścian czy też zastosowania wszelkich innych bardziej inwazyjnych zabiegów. Czas działania tej metody jest dobierany indywidualnie w zależności od grubości ściany oraz pozostałych czynników. Poza tym zł wykorzystanie elektroosmozy skutecznie zapobiega ponownemu zawilgoceniu.

Osuszanie budynków po zalaniu

Problem wilgoci po zalaniu pomieszczeń mieszkalnych jest wszechobecny. Gwałtownie postępujące ocieplenie klimatu i związane z nim częste zmiany warunków atmosferycznych coraz częściej prowadzą do nagłych wezbrań rzek a od tego jest już tylko krok do powodzi. W sytuacji gdy dojdzie do zalania pomieszczeń to unoszące się nieprzyjemne zapachy negatywnie wpływają na komfort życia domowników a dodatkowo mogą niekorzystnie wpływać na zdrowie domowników. Problemy z wilgocią w pomieszczeniach mieszkalnych pojawiają się najczęściej gdy:

  • występują mostki termiczne, przez złą izolację termiczną budynku
  • występują niesprzyjające warunki atmosferyczne, a zwłaszcza obfite deszcze i ulewy prowadzące do powodzi
  • występują niesprzyjające warunki mechaniczne, które powstają najczęściej w wyniku awarii zawodów, rur czy wodociągów

Konsekwencje wadliwego osuszania budynków

Należy zdawać sobie sprawę, że przeprowadzenie samodzielnego i wadliwego osuszania budynków prędzej czy później może doprowadzić do pojawienia się dodatkowych konsekwencji, do których najczęściej należą:

  • istotne osłabienie konstrukcji technicznej budynku, lokalu mieszkalnego lub pomieszczenia
  • pojawienie się pleśni i grzybów powodujących alergie i inne konsekwencje zdrowotne
  • wystąpienie bardzo nieprzyjemnych zapachów przenikające do innych pomieszczeń budynku mieszkalnego

Nie ulega wątpliwości, że chcąc wykonanać skuteczne osuszenie budynków warto powierzyć tę usługę profesjonalistom. Jedynie profesjonalne firmy każde zlecenie wykonują w specjalistycznych ubraniach z zachowanie wszelkich warunków bezpieczeństwa. Ponadto specjalistyczne firmy po wykonaniu osuszania budynków dodatkowo przeprowadzają ozonowanie pomieszczeń mieszkalnych usuwając całkowicie ze środowiska wszelkie grzyby, pleśnie i inne drobnoustroje. Jedynie usługa wykonana pod okiem profesjonalistów raz na zawsze zlikwiduje problem wilgoci w Twoim budynku mieszkalnym.

Dokładne informacje na temat osuszania buydnków znajdziesz poniżej

https://dezynfeusz.pl/osuszanie-budynkow-osuszanie-scian/
https://skuteczneusuwanie.pl/osuszanie-budynkow/
https://ddd-katowice.pl/osuszanie-budynkow/źródło: ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodano/zmodyfikowano: 22.09.2021, 16:30 , Komentarzy: 0, wyświetleń: 198

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.