Black Friday

baner Kostiumy

AKTUALNOŚCI > Starostwo Powiatowe > Komunikat o sytuacji epidemiologicznej

Miniony weekend przyniósł w powiecie brodnickim największe dobowe skoki liczby osób zakażonych od wiosny tego roku. W sobotę, 20 listopada, pozytywny wynik zakażenia wirusem SARS CoV-2 potwierdzono u 42 kolejnych mieszkańców. W niedzielę, 21 listopada, potwierdzono taki sam wynik u nowych 42 osób. Według danych Ministerstwa Zdrowia z ostatniego miejsca pod względem dobowej liczby zakażeń wskoczyliśmy na miejsce trzecie i wszystko wskazuje na to, że w najbliższych tygodniach może być jeszcze gorzej.

- W naszym regionie przybywa szpitali, w których zaczyna brakować miejsc dla pacjentów z Covid-19, przez co placówki są zmuszane do przekształcania kolejnych oddziałów w covidowe - informuje starosta brodnicki Piotr Boiński. - Stworzony przez brodnicki szpital 24-łóżkowy (z dwoma respiratorowymi) oddział dla pacjentów z Covid-19, który został szybko zapełniony, decyzją Wojewody Kujawsko-Pomorskiego z dnia 18 listopada br. ma zostać powiększony do 50 łóżek, w tym sześciu respiratorowych. Tymczasem 90 procent pacjentów, którzy trafiają na oddział covidowy, to osoby niezaszczepione – zwraca uwagę starosta.

Dane Ministerstwa Zdrowia dla powiatu brodnickiego o przebiegu epidemii nie pozostawiają złudzeń - czwarta fala przybiera na sile, co widać po dynamice wzrostu zakażeń. Obecnie mamy 211 zakażonych naszych mieszkańców, 8 osób jest hospitalizowanych, w izolacji przebywają 203 osoby, a obowiązkowi kwarantanny poddanych jest 573 mieszkańców.

- To znowu około stuprocentowy skok od ostatniego komunikatu - zaznacza przewodniczący Zarządu Powiatu w Brodnicy.

Według aktualnych danych Ministerstwa Zdrowia oraz historycznych, liczba zakażonych od początku pandemii w naszym powiecie wzrosła do 5445, a ozdrowieńców do 5106. 18 listopada br. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło kolejny zgon pacjenta z potwierdzonym dodatnim wynikiem Covid-19. To już 128 naszych mieszkańców od początku pandemii.

Trudno też ocenić, jakie jest obecnie zainteresowanie szczepieniami. Portal www.gov.pl›web›szczepienia-gmin wstrzymał informowanie o tych danych do końca listopada. Brak aktualizacji wynika z zakończenia konkursu Najbardziej Odporna Gmina i Rosnąca Odporność. Tak więc wskaźnik zaszczepienia mieszkańców powiatu brodnickiego na tę chwilę zatrzymał się na poziomie 50,91 proc. lokalnej populacji.

- Żywimy nadzieję, że zgodnie z obietnicą aktualizacja danych zostanie wkrótce wznowiona - powiedział starosta Boiński.

Zapraszamy do obejrzenia aktualnego komunikatu o sytuacji epidemiologicznej w powiecie brodnickim.
Komunikat wideo

źródło: Starostwo Powiatowe

Dodano/zmodyfikowano: 23.11.2021, 09:53 , Komentarzy: 0, wyświetleń: 914

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.