Tablice

AKTUALNOŚCI > Starostwo Powiatowe > Moc słów ciepłych i puchatych

Uczniowie klasy I-III Szkoły Specjalnej Przysposabiającej do Pracy i klasy IV-VII Szkoły Podstawowej Specjalnej ukończyli trzeci moduł Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego Emocja pod tytułem "Kraina mocy słów". Tym razem rozwijali umiejętności funkcjonowania społecznego poprzez rozwój kompetencji komunikacyjnych, życzliwość i wrażliwość na potrzeby innych, dzieląc się ze sobą "ciepłymi i puchatymi" słowami.

- Uczestnicy projektu uczyli się otwartości i empatii oraz poszanowania dla odmienności - informuje Małgorzata Wróblewska, nauczycielka z Zespołu Szkół Specjalnych w Brodnicy. - Poznali moc słów "ciepłych i puchatych", czyli życzliwych, miłych, uprzejmych oraz "zimnych i kolczastych", czyli tych, które ranią. Uczniowie śpiewali piosenkę o "Mocy słów", obdarowywali miłym słowem nauczycieli, kolegów, koleżanki z klasy i szkoły, słuchali "Bajki o Ciepłym i Puchatym" Zofii Aleksandry Żuczkowskiej, a z worka dobrych słów usuwali te, które miały negatywny wydźwięk.

Chcąc podzielić się "ciepłym i puchatym" z osobami spoza kręgu szkoły uczniowie nagrali krótki filmik. Audiowizualny przekaz można obejrzeć na stronie Facebooka szkoły – TUTAJ. Koordynatorkami udziału w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym Emocja były: Dominika Abram i Monika Rochewicz.

źródło: Starostwo Powiatowe

Dodano/zmodyfikowano: 29.04.2022, 08:58 , Komentarzy: 0, wyświetleń: 800

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.