baner Kostiumy

AKTUALNOŚCI > Brodnica.net > Brodnica Cisowianka Mazovia MTB Marathon

W samym środku lata, w Brodnicy, odbędzie się kolejna odsłona cyklu Cisowianka Mazovia MTB Marathon. Zawodniczkom i zawodnikom przyjdzie rywalizować w zachwycającej scenografii Pojezierza Brodnickiego.
Brodnicki maraton to połączenie sportowych wyzwań, w postaci urozmaiconych tras oraz urokliwych krajobrazów. Brodnicki maraton to kumulacja - pełnia lata oraz maksimum rowerowych emocji przeżywanych na dystansach przygotowanych przez Cezarego Zamanę. Brodnicki maraton wreszcie, to magnetyzująca propozycja dla pasjonatów kolarstwa górskiego, miłośników jazdy bardziej rekreacyjnej, a także dzieci oraz młodzieży. Brodnicki maraton to sportowe wydarzenie, w którym zdecydowanie warto wziąć udział!

Jeśli gdzieś w Polsce można spotkać zjawiskowe mityczne postacie, to z pewnością pośród przepięknych brodnickich jezior i rozlewisk. A za sprawą zawodów Cisowianka Mazovia MTB Marathon, między rusałkami i nimfami pojawią się amory – setki amortyzatorów, w które wyposażone będą rowery zawodniczek i zawodników.
31 lipca Cisowianka Mazovia będzie świętować swoje osiemnaste urodziny w Brodnicy! To właśnie u nas kolarski mistrz Polski Cezary Zamana, z powodzeniem co roku organizuje swoje wakacyjne maratony. Na rowerowych trasach, wijących się po terenie Brodnickiego Parku Krajobrazowego ścigają się zawodniczki i zawodnicy niemal z całej Polski.
Brodnickie trasy należą do czołówki, jeśli chodzi o stopień trudności. Zwłaszcza dystans Pro wymaga pełnej koncentracji oraz żelaznej kondycji uczestników. Piękno naszego krajobrazu może być dla wielu mylące, gdyż pod łagodnie szumiącymi drzewami, tuż obok szafirowych jezior kryją się bezlitosne dla mięśni podjazdy, wybijające z rytmu zakręty czy domagające się maksymalnej koncentracji wąskie single tracki.
Nieco więcej luzu będzie na dystansie Fit, a dystans Hobby został wytyczony tak, aby startująca na nim młodzież oraz dzieci mogli bezpiecznie rywalizować. Nie sposób, aby w krainie jezior nie odbyły się Zawody z Rybką MiniMini, czyli darmowy wyścig dla dzieci, do szóstego roku życia. Jedynym warunkiem startu dla najmłodszych sportowców jest sprawny rowerek oraz kask.
Współorganizatorami zawodów są Urząd Miejski w Brodnicy oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Brodnicy. Baza zawodów, start i meta na plaży Niskie Brodno.

PROGRAM ZAWODÓW "BRODNICA CISOWIANKA MAZOVIA MTB MARATHON"
Niedziela, 31 lipca:
• 9:00-16:00 – obsługa biura zawodów
Starty:
• 10:30 – start dystansu Hobby
• 11:30 – start dystansu Fit i Pro
• 11.45 – zawody na rowerkach biegowych z Rybką Mini Mini
Dekoracje:
• 12:00 - dekoracja dystansu Hobby
• 13:30 - dekoracja dystansu Fit
• 14:30 - dekoracja dystansu Pro

OSiR Brodnica

Dodano/zmodyfikowano: 22.07.2022, 10:58 , Komentarzy: 0, wyświetleń: 542

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.