EKONKA


AKTUALNOŚCI > Urząd Miejski > Jazzowa Brodnica - Ania Michałowska Back To The Trees

Zapraszamy na kolejny koncert muzyki jazzowej w ramach projektu "Jazzowa Brodnica". Tym razem 26 maja br. o godzinie 18.00 w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Brodnicy wystąpi Ania Michałowska "Back to the Trees". Bilety dostępne są na stronach kupbilecik.pl, biletyna.pl, bilety24.pl oraz w siedzibie szkoły muzycznej.
Organizatorem cyklu koncertów "Jazzowa Brodnica" jest Stowarzyszenie Muzyczne "Śląski Jazz Club" oraz Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Fryderyka Chopina w Brodnicy, współorganizatorem Urząd Miejski w Brodnicy, który projekt dofinansował.

Ania Michałowska “Back To The Trees":
Anna Michałowska - vocal
Michał Iwanek - fortepian, instrumenty klawiszowe
Kuba Kotynia - gitara
Andrzej Święs - bass
Sebastian Kuchczyński - perkusja

Anna Michałowska - dr sztuki, specjalizacja wokalistyka (Akademia Muzyczna w Gdańsku); absolwentka kierunku Wokalistyka Jazzowa Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej AM w Katowicach (2014) oraz Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie (2005).
W 2008 roku wspólnie z mężem Jakubem Kotynią (gitara) i bliskimi jej lubelskimi muzykami nagrała płytę Inspiracje.
Jest niezmiernie aktywną artystką. Koncertuje, nagrywa, bierze udział w świetnych projektach. W 2013 roku została zaproszona przez Włodka Pawlika (zdobywcę nagrody Gammy) do wzięcia udziału w słynnym już dziś projekcie Wieczorem, spektaklu Teatru Starego w Lublinie, łączącego poezję Józefa Czechowicza i kompozycje Pawlika, w którym wystąpiła u boku samego mistrza, jak również m.in. Kuby Badacha, Doroty Miskiewicz, czy Cezarego Konrada
Jest laureatką Grand Prix na Ogólnopolskim Konkursie Piosenki Francuskiej (1999).
Ania od lat koncertuje. Brała udział w Międzynarodowych Spotkaniach Wokalistów Jazzowych w Zamościu (2007), Zaduszkach Jazzowych w Lublinie (2007-9), Jazz na Rynku (Lublin 2010), X Hades Jazz Festival (Lublin 2002), IX Świdnik Jazz Festival (2007).

Prowadziła Międzynarodowe Warsztaty Jazzowe w Lublinie obok wybitnego czeskiego gitarzysty Davida Doružki.
Wiosną 2017 roku ukazała się kolejna płyta Anny Michałowskiej, która nosi tytuł Snów pejzaże. Zawiera kompozycje Ani oraz Jakuba Kotyni do tekstów Andrzeja Namioty, Mariusza Migałki i Agaty Różyckiej.
Artystka ponadto, jest niezmiernie aktywna na polu pedagogicznym. Posiada ogromny autorytet jako wykładowca. Jej klasa wokalna na kierunku Jazz i Muzyka Estradowa na Wydziale Artystycznym UMCS cieszy się wielkim uznaniem zarówno studentów jak i pedagogów. Ania prowadzi również swoja klasę jazzu w Szkole Muzycznej I i II st. im. Tadeusza Szeligowskiego. Prowadziła również zajęcia warsztatowe dla dorosłych przy Dzielnicowym Domu Kultury Węglin w Lublinie.
Od 2017 roku jest solistką w projekcie "007 Bond Symfonicznie". Koncert został nagrodzony i otrzymał statuetkę za najlepszy koncert Radia Lublin w 2017 roku.
W 2017 roku wystąpiła u boku Włodzimierza Nahornego na Lubelskim Festiwalu Jazzowym, wykonując premierowo utwór mistrza "Plaża rozstań".

W grudniu 2018 przyjęła propozycję nagrania utworów na płytę Pawła Błędowskiego.
Album ukazał się w styczniu 2019 roku i nosi tytuł Głosy miasta.
Wyróżnia ją mocny, wyrazisty głos oraz pełna wyrafinowanego smaku ekspresja interpretacyjna. Jej charakterystyczna barwa doskonale współgra z wieloma odcieniami współczesnej wokalistyki jazzowej. O jej śpiewaniu ktoś trafnie napisał: " ma w sobie pasję i potrafi to przekazać głosem".
Każdy występ Ani jest entuzjastycznie przyjmowany przez publiczność. Jej twórczość i koncerty na trwałe związane są z niepowtarzalnym pejzażem kulturalnym Lublina.
Oprócz muzyki jej pasją jest "człowiek" i literatura psychologiczna, ale nie pogardzi również dobrą powieścią historyczno-obyczajową.

Źródło: Urząd Miejski

Dodano/zmodyfikowano: 23.05.2023, 10:48 , Komentarzy: 0, wyświetleń: 570

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.