AKTUALNOŚCI > Brodnica.net > Szukanie pracy w Internecie - na co zwrócić uwagę?

Szukanie pracy w Internecie jest wygodną formą dla kandydatów. Maksymalnie szeroki dostęp do różnorodnych ofert i portali pozwala przeprowadzać ten proces tak, jak jest im najłatwiej ? a w dodatku wszystko przebiega z komfortowej pozycji domowego fotela. Czy w tak prostej i dostępnej dla wszystkich formie są ukryte jakieś pułapki? Na co warto zwrócić uwagę, szukając pracy w Internecie?

Korzystaj z różnych źródeł ofert

Masz już ustawione powiadomienia o nowych ofertach pracy na wybranej platformie? To świetnie! Jednak różnorodnych internetowych miejsc, w których możesz skutecznie szukać zatrudnienia, jest o wiele więcej. Pracę można znaleźć oczywiście na ogólnych portalach z ogłoszeniami, w serwisach lokalnych (skupiających się np. na propozycjach pracy w Kaliszu), w dedykowanych mediach społecznościowych (jak LinkedIn), na grupach i forach, czy stronach internetowych agencji zatrudnienia. Część firm ma osobną zakładkę, dotyczącą prowadzonych procesów rekrutacji. Form jest wiele i warto wykorzystać swoją szansę w każdej z nich.

Uważnie czytaj oferty pracy

Wydaje się to banalna rada. Tymczasem, przyznaj się sam przed sobą, ile to razy zdarzyło Ci się wysłać CV tylko po przeczytaniu nazwy poszukiwanego stanowiska albo samych tylko nagłówków? Właśnie. Kandydaci często pomijają takie kwestie, choć ogłoszenie pozwala lepiej poznać pracodawcę. Dowiadujemy się nie tylko, jakie firma ma oczekiwania wobec kandydata. Coraz więcej opisuje swoją misję, opowiada o tym, jaka atmosfera panuje w zespole i jakie jest przyzwolenie na home office. Niejednokrotnie udostępniamy jednak swoje CV przedsiębiorstwom, czy osobom ? nie tylko nie znając imienia i nazwiska rekrutującego (które potrafi kryć się za nic niemówiącym pseudonimem), ale także nie wiedząc, do jakiej firmy aplikujemy. To ostatnie potrafi wpędzić w niemałe tarapaty.

Zawsze sprawdzaj pracodawcę w Internecie

Panuje przekonanie, że w Internecie łatwiej jest się ukryć. Jednak w kontekście firm i spółek tak to nie działa. Na początek sprawdźmy, czy jednostka o podanej przez rekrutera nazwie i siedzibie w ogóle istnieje. Wbrew pozorom ? nie zawsze oferty wystawiane są przez uczciwe osoby. Firma ma NIP lub KRS i widnieje jako aktywnie działająca? Świetnie. Czas na bardziej dogłębną analizę.

Work or Not

Warto przeczytać także opinie o pracodawcy. Zrobisz to z łatwością w serwisie Work or Not. Zasada działania jest prosta. Pracownicy wystawiają opinie pracodawcom. Dzielą się swoimi historiami, by ostrzec innych lub upewnić w dobrym wyborze firmy. Pracodawcy mogą odpowiedzieć na te opinie, co daje ciekawy wgląd w sposób działania i komunikowania przedsiębiorstwa. Z Work or Not poznajemy tym samy całkowity obraz firmy, a decyzję o wysłaniu aplikacji na stanowisko lub CV możemy podjąć bardzo świadomie. Jesteś gotów na pracę swoich marzeń? Sprawdź ją w Work or Not! (zobacz TUTAJ)



Źródło: ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodano/zmodyfikowano: 31.01.2024, 15:26 , Komentarzy: 0, wyświetleń: 484

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.