E-komis


AKTUALNOŚCI > Urząd Miejski > Kryte lodowisko jeszcze w tym roku

6 lutego br. w Urzędzie Miejski w Brodnicy została podpisana umowa na realizację zadania pn. "Budowa hali lodowiska na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Brodnicy".
"Bardzo się cieszę, że już wkrótce, Brodnica będzie miała swoje pierwsze, kryte lodowisko. Na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji powstanie piękny, całoroczny obiekt, który zimą funkcjonować będzie jako lodowisko, a latem - jako boisko rekreacyjne. Do dyspozycji użytkowników będzie także wypożyczalnia łyżew, zaplecze techniczne, przebieralnie oraz sanitariaty. Wykonawca będzie miał czas na realizację projektu do końca listopada tego roku, na następne święta założymy już więc łyżwy" - informuje Jarosław Radacz Burmistrz Brodnicy.
W ramach inwestycji powstanie hala z zadaszeniem, płyta lodowiska o wymiarach 20x40 metrów, wypożyczalnia łyżew, zaplecze techniczne, przebieralnie oraz sanitariaty. W okresie zimowym dodatkowo planowana jest realizacja zajęć z łyżwiarstwa oraz hokeja na lodzie. W okresie letnim zostanie utworzone boisko wielofunkcyjne wraz z niezbędnym sprzętem co pozwoli na zrealizowanie przez nauczycieli zajęć z piłki ręcznej, tenisa oraz koszykówki. Przetarg na tę inwestycję wygrała firma Girder Sp. z o.o. z Włocławka na kwotę 6 386 809,76 zł. Wykonawca ma czas na zrealizowanie zadania do 30 listopad br. Zadanie dofinansowane zostało w wysokości 3 193 404,88 zł z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Źródło: Urząd Miejski

Dodano/zmodyfikowano: 06.02.2024, 15:34 , Komentarzy: 8, wyświetleń: 2916

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.
Do osoba ;masz rację, to były piękne czasy ,całe miasto a i zokolic młodzi i starsi bawili się łyżwiarstwem , to będzie tak jak z tymi Orlikami po których zostało tylko wspomnienia ,zamiast lodowisko po bóduicie piękne targowisko , zobaczcie jak piękne targowisko ma Jabłonowo czy Lidzbark Welski .Pozdrawiam
Dodany 11.02.2024, 10:47 przez Dziadek
Brodniczanin, od razu widać żeś młody. Zmianę klimatu to sami sobie zmieniamy. Popytaj starsze osoby jakie super lodowisko było przy SP 1. Zreszto nie tylko tam.
Dodany 10.02.2024, 22:06 przez starsza osoba
Wreszcie doczekamy się lodowiska w Brodnicy. Jak ktoś pisze, że taniej pod gołym niebem to nich załatwi z kim trzeba, zmianę klimatu.
Dodany 10.02.2024, 18:26 przez Brodniczanin
Jak ktoś chce zobaczyć jak miasto dba o swoje obiekty to proszę udać się na zakole. Powycinane drzewka, usunięte ogrodzenie, usunięty pomost na basenie. Nie wiem czy ktoś kiedyś widział ogrodzony basen. Jak nie to można zobaczyć.
Dodany 08.02.2024, 12:36 przez widziałem
Dla mnie budowa krytego lodowiska to jasne myślenie naszych włodarzy , proszę sobie wyobrazić , ile będzie kosztowało utrzymanie tego takiego ogromnego obiektu , a z kont będą na to pieniądze ?, wiadomo - władze za chwile podniosą podatki społeczeństwu , no bo z kont brać pieniądze; Brodnica nie leży na pokładach roponośnych czy gazowych , ktoś musi ponosić koszty utrzymania , myślę że kiedyś władze miasta się zmienią a problem zostanie na barkach społeczeństwa,wolałbym lodowisko zimowe na świeżym powietrzu , ito o mniejszych kosztach ,latem to nad jezioro w zimę na lodowisko.Pozdr
Dodany 07.02.2024, 22:32 przez Spławik
Jaki koszt całoroczny utrzymania takiego obiektu ???
Dodany 07.02.2024, 22:00 przez RADZA
Zbliżają się wybory :) Ach? kupowanie głosów czas zacząć.
Dodany 07.02.2024, 13:42 przez Misiek
A żeby pójść do kina trzeba jechać do Rypina.
Dodany 07.02.2024, 07:04 przez Maniek