EKONKA


AKTUALNOŚCI > Brodnica.net > Stara cegła we wnętrzach - zastosowanie i trendy

Coraz więcej osób decyduje się na aranżację wnętrza z poszanowaniem natury. Rosnące zainteresowanie ekologią i zrównoważonym rozwojem sprawia, że nasze domy obfitują nie tylko w bujną roślinność, ale i materiały naturalne, rozwiązania eko czy przedmioty z recyklingu. Przyjrzyjmy się, w jaki sposób wykorzystuje się dziś we wnętrzach - jeden z najbardziej popularnych dekorów ściennych - starą cegłę!

Stara cegła - w jakich stylach wnętrzarskich występuje?

Zastosowanie cegiełek dekoracyjnych wewnętrznych w ostatnim czasie przybiera na sile. Rosnąca ilość aranżacji z udziałem tego surowca pokazuje, że cegła nie powinna nam się kojarzyć wyłącznie z rustykalnym, industrialnym czy loftowym designem. Jej potencjał jest znacznie większy. Architekci wnętrz chętnie zestawiają ją z innymi dekorami, tworząc wyszukane kompozycje. Tym samym potwierdzają, że cegła ozdobna niejedno ma imię, a miejsce dla niej warto znaleźć także w projektach o estetyce nowoczesnej, eklektycznej, a nawet glamour.

Płytki ze starej cegły - dlaczego warto na nie postawić?

Na rynku występuje wiele odmian cegieł ozdobnych. Do wyboru mamy dekory, które bazują na surowcu naturalnym, jak np. płytki ze starej cegły, oraz liczne imitacje tego materiału. Sklepy prześcigają się w dotarciu do klientów, proponując przystępne ceny czy eksponując zalety danego rozwiązania, jednak nadal nie zmienia to faktu, że bezkonkurencyjna w tej kategorii pozostaje prawdziwa cegła. Dostępność fragmentu historii w przystępnej formie (cienkie i łatwe w montażu płytki) sprawia, że inwestorzy zwracają uwagę właśnie na ten wariant. Niejednolite ubarwienie, autentyczne kształty, chropowata lub gładka faktura ? wszystko to oferują płytki z cegły rozbiórkowej dostępne chociażby w ofercie polskiego producenta e-CEGŁA.

Płytki cięte ze starej cegły - co decyduje o ich popularności?

Dekoracja wykonana z ciętej cegły rozbiórkowej stanowi element powrotu do przeszłości, jednocześnie wpisując się w nowoczesne trendy wnętrzarskie. Dzieje się tak nie tylko dlatego ze względu na charakter tego materiału, ale i możliwości, jakie stwarza. Podsuwają nam je np. producenci akcesoriów do cegieł, oferując zaprawy do spoinowania w rozmaitych kolorach (m.in. w białym, szarym, beżowym, brązowym czy w jakże modnym ostatnio odcieniu antracytowym). Pozwala to kreować estetykę wnętrza i definiować jego charakter. Podobnie jeśli chodzi o wiązanie cegieł, czyli sposób ich ułożenia. Wybierając odpowiedni wzór lub decydując się na ciekawą kombinację, jesteśmy w stanie uzyskać nieszablonowy rezultat końcowy.



Źródło: ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodano/zmodyfikowano: 28.02.2024, 15:01 , Komentarzy: 0, wyświetleń: 222

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.