AKTUALNOŚCI > Brodnica.net > Brama szybkobieżna - czym jest, jak działa, z czego się składa, czy warto w nią zainwestować?

Wszystkie obiekty przemysłowe wymagają użycia solidnych i wytrzymałych bram, które dobrze spełnią swoją funkcję. Brama szybkobieżna to nowoczesne i zaawansowane technologicznie rozwiązanie. Co warto o niej wiedzieć? Jakie korzyści przynosi jej zastosowanie?

Brama szybkobieżna ? czym jest, jak działa i z jakich komponentów się składa?

Bramy szybkobieżne nazywane są także bramami przesuwnymi, obrotowymi czy uchylnymi. Czym się różną od tradycyjnych modeli? Przede wszystkim tym, że poruszają się one w pionie, a nie w poziomie. Modele te składają się z dwóch torów biegnących w sposób równoległy do siebie, z rolkami zamocowanymi na długości każdego z nich. Dzięki rolkom brama prowadzona jest sprawnie wzdłuż jej ścieżki podczas otwierania czy zamykania. Tory natomiast są połączone silnikiem, który wprawią je w ruch. Brama szybkobieżna otwiera się i zamyka automatycznie. Każda brama składa się z takim komponentów jak:

napęd elektryczny,

wał,

sterownik,

prowadnice,

skrzydło w formie płaszczu,

fotokomórka bezpieczeństwa albo kurtyna / bariera bezpieczeństwa.

Warto dodać, że brama szybkobieżna może być wyposażone także w inne komponenty, takie jak: uszczelki, ciężary przeciwwag, pasy tekstylne, listwy przeciwwiatrowe. W bramach wykorzystuje się silniki nasadowe, zasilane prądem 230 V albo trójfazowym. Jeśli chodzi o sposób sterowania, to najczęściej montuje się konsolę ścienną z przyciskami, ponadto bramę można uruchomić np. kartą, kluczykiem, czy klawiaturą kodową.

Jak wybrać odpowiednią bramę szybkobieżną?

Wybór bramy szybkobieżnej dopasowanej do potrzeb danej branży może okazać się nie lada zadaniem. Najlepiej skonsultować swoje oczekiwania z profesjonalistami, czyli producentem bram. Dzięki temu łatwiej będzie nam znaleźć rozwiązanie, które sprawdzi się w danym miejscu. Decydując się na konkretny model, należy wziąć pod uwagę przeznaczenie bramy, odporność na uszkodzenia mechaniczne, prędkość otwierania i zamykania itp. Istotne jest też to, aby brama szybkobieżna odpowiadała specyfice obiektu oraz jego wymiarom. Nie bez znaczenia jest też zastosowany do jej produkcji materiał, zabezpieczenia antywłamaniowe czy systemy sterowania. Produkty te najczęściej wykonuje się z PCV, tkanin technicznych, a także z aluminium.

Dlaczego warto zainwestować w bramę szybkobieżną?

Bramy szybkobieżne mają wiele zalet. Po pierwsze wyróżniają się szybkością otwierania oraz zamykania, co jest bardzo ważne w licznych magazynach oraz obiektach przemysłowych. Takie modele dobrze spełniają swoje funkcje, a więc chronią obiekty przed wszelkimi zagrożeniami, jak i zmniejszają straty energetyczne. Są często wyposażone w praktyczne okienka, dają pracownikom wgląd do tego, co dzieje się za bramą.

Nie można zapominać o tym, że brama szybkobieżna jest komfortowa w użytkowaniu oraz estetycznie wykonania.



Źródło: ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodano/zmodyfikowano: 05.03.2024, 06:09 , Komentarzy: 0, wyświetleń: 189

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.