baner Tablice2

AKTUALNOŚCI > KPP Brodnica > Uczyli się obrony przed psem

Policjanci z Brodnicy zorganizowali pokaz tresury psa patrolowo tropiącego w Szkole Podstawowej nr 4. Nie obyło się bez pogadanki o bezpieczeństwie i obroną przed atakiem czworonoga.
Wczoraj (21.05.) w Szkole Podstawowej nr 4 w Brodnicy policjanci zorganizowali spotkanie z uczniami klas 0- IV. Spotkanie rozpoczęło się na hali sportowej, gdzie mundurowi przeprowadzili pogadankę na temat właściwego zachowania względem psów i prawidłowych reakcji dzieci w przypadku ataku agresywnego psa. Uczniowie zapoznali się z tzw. pozycją bezpieczną żółwika. Przedstawiona pozycja została przećwiczona przez dzieci i sprawdzona prawidłowość wykonywania pozycji bezpiecznej. W czasie rozmów utrwalono ogólne zasady bezpieczeństwa. Mundurowi wyczerpująco odpowiedzieli na pytania i wątpliwości dzieci. Druga część spotkania przybrała formę pokazu z udziałem psa służbowego na terenie otwartym boiska szkolnego. Policjanci przedstawili posłuszeństwo ogólne i tresurę psa oraz zaprezentowali zatrzymanie niebezpiecznego przestępcy i jego konwojowanie. Na koniec spotkania dzieci oglądały policyjne radiowozy do których można było wejść i wczuć się w rolę policjanta. Funkcjonariusze rozdali dzieciom upominki w postaci gadżetów odblaskowych, dzięki którym będą bardziej widoczni na drodze.

post.Agnieszka Szczucka
KPP Brodnica

źródło: KPP Brodnica

Dodano/zmodyfikowano: 22.05.2009, 09:04 , Komentarzy: 0, wyświetleń: 734

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.