baner Tablice2

AKTUALNOŚCI > KPP Brodnica > Weekendowi kierowcy

W miniony weekend brodnickie cele policyjne nie pustoszały. Policjanci zatrzymali aż 5 pijanych kierowców. Rekordzista miał 3 promile alkoholu w organizmie.
Pierwszy z pijanych kierowców wpadł w ręce funkcjonariuszy już na początku weekendu. W piątek tuż przed godz. 23.00 w m. Grążawy nie zapanował nad prowadzonym przez siebie golfem i zajeżdżając drogę fordowi escortowi doprowadził do zderzenia się samochodów. Przybyli na miejsce mundurowi od razu wyczuli od 39-latka nieświeży oddech. W jego organizmie znajdowało się 1,4 promila alkoholu.
Kolejny kierowca passata zatrzymany przez mundurowych w sobotę rano. Jadący ruchliwą trasą 49-letni mężczyzna wydmuchał na alkomacie 1,06 mg/l to prawie 2,2 promila .Kilka godzin później w tym samym miejscu drogówka zatrzymała 43-letniego kierowcę fiata punto, również nietrzeźwy. Miał bowiem ponad 0,6 promila alkoholu w organizmie.
Rekordzistą sobotniego wieczoru został jednak kierowca „malucha”. W miejscowości Wądzyń 50-latek wsiadł za kółko fiata ledwie trzymając się na nogach. Nie odjechał daleko bo namierzył go patrol mundurowych. Mężczyzna wydmuchał 3 promile!!!
W niedzielne popołudnie, po kilku głębszych na rower wsiadł 52- latek. Jadący wężykiem rowerzysta zatrzymany przez policjantów w miejscowości Łaszewo miał prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie.

W policyjnych statystykach nie brakuje osób nieposiadających zdrowego rozsądku. Mężczyźni wkrótce staną przed sądem i odpowiedzą za swoje czyny.

Art. 178a §1 KK mówi: Kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

§2 Kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi na drodze publicznej lub w strefie zamieszkania inny pojazd niż określony w §1, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

źródło: KPP Brodnica

Dodano/zmodyfikowano: 17.08.2009, 12:56 , Komentarzy: 0, wyświetleń: 740

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.